|
|
کدخبر: ۱۸۰۸۴۳

همدان- ایرنا- نیروی انتظامی استان همدان در آستانه ماه مبارک رمضان در اطلاعیه ای خواستار تکریم شعائر اسلامی و رعایت حرمت ماه مبارک رمضان از سوی شهروندان شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا در متن این اطلاعیه آمده است: بار دیگر ماه مبارک رمضان، ماه مهمانی خدا فرا می رسد و مردم خداجو و مومن آماده می شوند تا ادب حضور در ضیافت پروردگار را سرمایه خوشبختی دنیا و آخرت خود سازند.
معنویت و فضای روح بخش این ماه مبارک چنان بر ایران اسلامی حاکم می شود که آثار لطیف و نورانی آن در عرصه های مختلف اجتماعی احساس می شود.
پاسداشت فضای معنوی و حفظ حرمت این ماه گرانقدر، مستلزم همکاری و اهتمام بیش از پیش همه شهروندان است، بر این اساس انتظامی همدان با تبریک فرا رسیدن این ماه بزرگ، در راستای تکریم و تعظیم شعائر اسلامی، شهروندان را به رعایت نکاتی دعوت می کند.
انتظار می رود برای تقویت مراتب خویشتن داری، تحکیم پیوندهای ایمانی و گسترش ارزش های اخلاقی، هنجارهای دینی و به ویژه عفاف و حجاب در محیط های عمومی با دقت بیشتری از سوی همگان رعایت شود، بدیهی است با معدود افرادی که به نحو مشهودی هنجارشکنی کنند، برخورد قانونی لازم صورت می گیرد.
بر اساس احکام نورانی اسلام، لازم است تمام کسانی که دارای عذر شرعی هستند از خوردن، آشامیدن و استعمال دخانیات در ملاء عام خودداری کنند همچنین واحدهای صنفی که مجوز فعالیت در ماه رمضان دریافت می کنند با رعایت تمامی ضوابط و مقررات ابلاغی اداره نظارت بر اماکن عمومی ، تنها در مدت زمان تعیین شده می توانند فعالیت کنند.
اصنافی که به فعالیت در ماه رمضان بعد از اذان صبح تا زمان افطار و نیز اذان مغرب تا سحر تمایل دارند باید درخواست کتبی خود را به اتحادیه مربوطه تحویل دهند تا بررسی های لازم برای صدور مجور انجام شود همچنین مراکز اقامتی در ماه مبارک رمضان تنها مجاز به ارائه خدمات به مسافران هستند.
7526/2087

ارسال نظر