|
|
کدخبر: ۱۸۱۰۲۵

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس بر لزوم برنامه ریزی و تقویت فعالیت‌های سوادآموزی در بخش زنان زندانی تاکید کرد.

‌به گزارش امیدنیوز، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، عیسی ملک پور در نشستی مشترک با کیشایی، معاون اداره کل امور زندانهای استان و سایر کارشناسان دو حوزه ، در راستای تفاهم نامه فیما بین دو دستگاه‌ گفت: نقطه شروع تأسیس مراکز یادگیری محلی در استان فارس از زندانها بود و انتظار این است که بتوانیم مراکز یادگیری محلی بیشتری را در زندان‌های سراسر استان دایر کنیم.

وی با تاکید بر نقش و جایگاه مراکز یادگیری محلی در توسعه و تعمیق آموزش و مهارت‌های زندگی برای سوادآموزان‌، افزود‌: باید اذعان کرد که اداره کل زندان‌های استان هم در زمینه ایجاد و تأسیس مراکز یادگیری محلی و همچنین شناسایی و جذب سوادآموز و سایر امور مربوط به سوادآموزی مشارکت فعال داشته و طی سالیان اخیر یکی از دستگاه‌های برتر در این زمینه بوده است‌.

معاون سوادآموزی خاطر نشان کرد که انتظارات نسبت به قبل افزایش یافته است و باید با برنامه ریزی کارشناسانه و دقیق شاهد حضور بیش از پیش اداره کل امور زندانها در بحث سوادآموزی باشیم‌.

ملک‌پور گفت: یکی از مباحثی که ما در سال‌های گذشته توفیق چندانی در آن نداشته‌ایم بحث آموزش و سوادآموزی زنان زندانی است که این امر در سال 97 باید به جد پیگیری شود و با همکاری و برنامه ریزی مطلوب و عملیاتی دو دستگاه‌ شاهد حضور زنان زندانی در کلاس‌های سوادآموزی در دوره‌های مختلف باشیم‌.

وی گفت: با وجود 19 ندامتگاه در سراسر استان و امکان ثبت نام از زندانیان در طول سال، بایستی سوادآموزی را در کلیه مراکز استان تعمیم دهیم‌.

معاون سوادآموزی استان گفت: برای زندانیان بی سواد‌، کتاب سوادآموزی ویژه آنان وجود دارد و لازم است این کتاب به آنها آموزش داده شود‌.

معاون اداره کل زندان‌های استان فارس نیز ضمن قدردانی از تلاش‌های مجموعه سوادآموزی در امر شناسایی و آموزش بیسوادان در سطح استان گفت: اولین مرکز یادگیری محلی در زندان عادل آباد دایر شد که نقش مثبتی در آموزش‌های مختلف به زندانیان دارد.

مصطفی کیشایی افزود: امسال درصدد هستیم با برنامه ریزی و شناسایی زندانیان بی سواد در شهرستان‌های کازرون، مرودشت، داراب و فسا نیز مرکز یادگیری محلی ایجاد کنیم.

وی افزود: طبق سهمیه اعلام شده‌، امسال باید برای شناسایی و جذب 300 نفر بی سواد زندانی برنامه ریزی کنیم و البته در بحث فراهم کردن امکانات سخت افزاری و فضای آموزشی نیز تمام تلاش خود را خواهیم کرد‌.

کیشایی گفت: مدت زمان ماندگاری 50 درصد زندانیان در زندان، حدود یک ماه است و این فرصت کمی است و باید چارهاندیشی شود و نیز بحث راستی آزمایی بی سوادی افراد زندانی از جمله مشکلات و مباحث زمان بر در امر سوادآموزی زندانیان و همچنین دایر کردن مراکز یادگیری محلی است‌.

رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل امور زندان‌های استان نیز گفت: در سنوات گذشته تلاش‌های بسیار خوبی در زمینه با سوادی زندانیان بی سواد صورت گرفته است و این امر باید با جدیت بیشتر ادامه یابد‌.

کریمی ضمن تشریح مشکلات موجود در این زمینه ، گفت: با توجه به اینکه،هر فردی نمی تواند وارد زندان شده و آموزش دهد و آموزش دهندگان باید از طرف اداره کل امور زندانها معرفی شوند، لذا باید تدبیری اندیشیده شود که آموزش دهندگان ما از شرکت در آزمون مجازی جهاد دانشگاهی و گذراندن این دوره مستثنی شوند‌.

ارسال نظر