|
|
کدخبر: ۱۸۱۰۵۳

سمنان- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش سمنان گفت: دریافت هزینه های غیرمتعارف برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس دولتی و غیرانتفاعی استان غیرقانونی است.

محمد دستورانی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون حدود 10 هزار دانش‌آموز کلاس اولی در استان ثبت نام کردند و دریافت مبلغی غیر از هزینه‌های بیمه حوادث، سنجش سلامت و کتاب‌های درسی غیرقانونی است.
وی اظهارداشت: خانواده‌ها هنگام ثبت‌نام کودکان خود در مدارس اگر با مواردی از قبیل دریافت مبلغ غیر از عناوین ذکر شده مواجه شدند باید آن را به مدیر آموزش‌ و پرورش منطقه خود انعکاس دهند و به طور قطع به این موضوعات رسیدگی خواهد شد.
وی بابیان این که برآورد ثبت‌نام از دانش آموزان کلاس اولی حدود 11 هزار نفر است، تصریح کرد : به نظر می‌رسد با تغییر چندانی در تعداد دانش‌آموز کلاس اولی به نسبت سال گذشته مواجه نباشیم زیرا سال گذشته نیز همین تعداد دانش‌آموز کلاس اول را به پایان رساندند.
مدیرکل آموزش‌ و پرورش سمنان اضافه کرد: شرایط سنی برای ثبت‌نام نوآموزان پیش‌دبستانی و اول ابتدایی در نظر گرفته‌شده است و نوآموزان پیش‌دبستانی باید چهار سال تمام، قطع پیش‌دبستانی باید پنج سال تمام و برای دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی باید 6 سال تمام باشند.
دستورانی اضافه کرد: مدیران موظف به رعایت شرط سنی دانش آموزان برای ثبت‌نام در مدارس هستند و ثبت‌نام دانش آموزان از 19 خردادماه سال جاری آغاز می‌شود که امیدواریم در موعد مقرر خانواده‌ها نسبت به ثبت‌نام کودکان خود اقدام کنند.
وی با بیان این که خانواده هنگام ثبت ‌نام موظف به رعایت محدوده سکونت هستند، افزود: پیش‌دبستانی‌ها چنانچه موفق به ثبت‌نام در زمان مقرر نشدند می‌توانند در ظرفیت تعیین‌شده از اول تا پانزدهم مهرماه اقدام به ثبت‌نام کودکان کنند.
در استان سمنان بیش از هشت هزار معلم، بیش از 120 هزار دانش آموز و هزار واحد آموزشی زیر پوشش آموزش و پرورش وجود دارد.
6026/7339

ارسال نظر