|
|
کدخبر: ۱۸۱۰۵۸

خدا بیامرزاد ناصر ملک‌مطیعی را که نه‌تن‌ها بر پرده سینما لوطی‌گری و جوانمردی را نقش می‌زد که در عالم واقع نیز از این صفات بهره‌ها داشت.

روزنامه اعتماد- سیدعبدالجواد موسوی: خدا بیامرزاد ناصر ملک‌مطیعی را که نه‌تنها بر پرده سینما لوطی‌گری و جوانمردی را نقش می‌زد که در عالم واقع نیز از این صفات بهره‌ها داشت. اما هرچقدر او نجیب و شریف و آزاده بود این موجوداتی که سعی دارند از جنازه او چماقی بسازند علیه یک جریان سیاسی بویی از مهر و معرفت و مروت نبرده‌اند. اینکه عده‌ای جوان تندرو در اوایل انقلاب به حذف آقای ملک مطیعی و امثال او کمر بستند نکته‌ای نیست که کسی از آن مطلع نباشد. از سرنوشت اغلب آن جوانان پرشور نیز همگان مطلعند.

دفاع متحجران از ملک مطیعی

بخشی از آن وقایع ناخوشایند به خامی و اقتضای سن آن جوانان برمی‌گشت و بخشی نیز به شور و اقتضای همه انقلاب‌ها. با این حال کمتر آدم منصفی یافت می‌شود که از آن برخوردها دفاع کند. اما مضحک اینجاست که یک جریان متحجر وعقب افتاده که حتی ربنای شجریان را از مردم دریغ می‌کند این روزها زیر علم ملک‌مطیعی سینه می‌زند و مدافع آزادی و گشایش در ساحت فرهنگ و هنر می‌شود. قبول. حالا که این طور است لطف کنید و از فعالیت باقی هنرمندان دفاع کنید. دست‌کم فضایی فراهم آورید تا پوری بنایی به فعالیتش در سینما ادامه دهد یا بهمن مفید را یک بار دیگر به صحنه بیاورید.

ممکن است بگویید امروزه قدرت در دست ما نیست اگر به ما رای بدهید چنان خواهیم کرد که انتظارش را دارید. بعد هم ماجرای تتلو را مثال بزنید و بگویید ما همان آزاداندیشانی هستیم که حتی می‌خواستیم تتلو را وارد میدان کنیم و شماها نگذاشتید. ایرادی ندارد. ما از شما عذر می‌خواهیم. این بهانه را نیز از شما می‌پذیریم و امیدواریم با این تلاش شبانه‌روزی و همتی که دارید به خرج می‌دهید به زودی قوه مجریه را هم در اختیار بگیرید تا بتوانید باعث گشایش در عالم فرهنگ و هنر شوید اما تا آن زمان دست‌کم در حرف و ادعا که می‌توانید از فیلم‌های توقیفی و هنرمندان ممنوع‌التصویر دفاع کنید. نمی‌توانید؟

ارسال نظر