|
|
کدخبر: ۱۸۱۰۶۶

ارومیه- ایرنا- سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی گفت: زیرساخت های اینترنت در 81 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان فراهم بوده که بخش مهمی از این تعداد در دولت تدبیر و امید به نتیجه رسیده است.

قاسم جلیلی نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر بستر اینترنت پهن باند در یک هزار و 700 روستا در استان آماده بوده و توسعه این بستر در یک هزار و 114 روستا در دست اجراست.
وی بیان کرد: 323 روستای استان دارای اینترنت ADSL و یک هزار و 370 روستا دارای اینترنت پرسرعت است.
وی ادامه داد: 2 هزار و 830 نقطه روستایی تحت پوشش خط تلفن اپراتور همراه اول، یکهزار و 931 روستا تحت پوشش اپراتور ایرانسل و 462 نقطه روستایی نیز فاقد پوشش است.
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی با اشاره به پیش ثبت نام تلفن ثابت روستایی در دفاتر ICT روستایی استان گفت: پیش ثبت نام تلفن ثابت روستایی باعقد تفاهم نامه بین اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، اداره کل پست، شرکت های ارائه دهنده خدمات وب و انجمن دفاتر ICT روستایی استان انجام می شود.
جلیلی نژاد افزود: اطلاع رسانی نحوه ثبت نام این طرح به صورت گسترده و با همکاری شرکت های وب و دفاتر روستایی صورت می گیرد.
وی ادامه داد: نحوه دسترسی به تلفن ثابت روستایی در بستر 4G و نیاز به داشتن مودم است که قیمت مودم با تخفیف ویژه جهت رفاه حال روستاییان 150 هزارتومان است و امکان اشتراک همزمان اینترنت و تماس صوتی در آن وجود دارد.
به گزارش ایرنا در سال 1390 با تصویب مجلس شورای اسلامی و ابلاغ معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی رئیس جمهوری ساختار وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات در استان ها تغییر کرد و ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ها به عنوان نماینده تام الاختیار وزیر و ناظر بر زیر مجموعه های پست، پست بانک و شرکت ارتباطات زیر ساخت (بخش دولتی) و شرکت های خصوصی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تاسیس شد.
تمامی وظایف سازمان های وابسته به وزارت از قبیل سازمان تنظیم مقررات، سازمان فناوری اطلاعات و غیره از طریق این ادارات کل در استان ها پیگیری می شود و در همین راستا وظایف این ادارات کل جهت تحقق اهداف بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در چهار بعد نظارت امنیتی و حفاظتی، نظارت مدیریتی، نظارت برنامه ای و نظارت مقرراتی تعریف شده است.
ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به عنوان نماینده عالی بخش حاکمیت با هدف ایجاد هماهنگی در اجرای برنامه ها و سیاست های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات بین کلیه واحدهای تابعه در استان تشکیل و مدیران کل استانی به عنوان نماینده ارشد وزارت متبوع وظیفه پاسخگویی به مقام محترم وزارت و مقامات ارشد استان را عهده دار است.
2 هزار و 800 روستا در آذربایجان غربی وجود دارد که از این تعداد حدود 2 هزار و 100 روستا بالای 20 خانوار است.
8137/2093

ارسال نظر