|
|
کدخبر: ۱۸۱۲۶۰

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با اشاره به آغاز فصل گرما و افزایش احتمال وقوع حوادث آتش‌سوزی در پاساژهای هسته مرکزی شهر، بر لزوم رفع نواقص ایمنی پاساژهای این منطقه از بازار اهواز تاکید کرد.

آتش‌پاد علی تراب‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به خطر وقوع آتش‌سوزی در پاساژهای تجاری اهواز همانند حادثه پاساژ رضوان اظهار کرد: طی بازدیدهای کارشناسان سازمان آتش‌نشانی از پاساژهای هسته مرکزی شهر اهواز نواقص ایمنی به هیات مدیره و مالکین پاساژها ابلاغ شده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز بیان کرد: هر چند رونوشت این نواقص ایمنی به شهرداری منطقه، معاون دادستان و سایر مراجع ذی‌صلاح جهت رفع نواقص ایمنی ارسال شده است، اما تاکنون اقدامی در زمینه رفع نواقص و ایمن‌سازی پاساژها انجام نشده است.

وی افزود: سال گذشته به مدت سه ماه متوالی دمای اهواز بالای 50 درجه سانتی‌گراد بود و این وضعیت دما بی‌سابقه بوده است. با توجه به شرایط اقلیمی خاص اهواز و فصل گرما قطعا طی سال‌های آتی در خصوص حوادث آتش‌سوزی با مشکل مواجه خواهیم شد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز تصریح کرد: بیش از 80 تا 90 درصد حوادثی که در فصل‌های گرم سال رخ می‌دهد ناشی از اتصالی برق است.

تراب‌پور بیان کرد: در هسته مرکزی شهر اهواز حدود 70 درصد پاساژها ناایمن هستند و این موضوع می‌طلبد که صنوف مختلف حداقل برای حفظ سرمایه‌های خودشان جهت رفع نواقص ایمنی با سازمان آتش نشانی همکاری کنند.

وی گفت: در حال حاضر کمتر از پنج درصد پاساژهای هسته مرکزی شهر اهواز برای رفع نواقص ایمنی اقدام کرده‌اند.

ارسال نظر