|
|
کدخبر: ۱۸۱۳۹۶

نخستین اردوی جهادی دانشجویی درسال جاری با اعزام 80 نفر از دانشجویان دختر و پسر دانشگاه دولتی گنبدکاووس به روستاهای محروم و کمتر توسعه یافته این شهرستان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در مراسم اعزام دانشجویان به اردوهای جهادی که روز یکشنبه از محل دانشگاه گنبدکاووس برگزار شد، مسئول بسیج دانشجویی این شهرستان درسخنانی گفت: دانشجویان اعزامی که 60 دختر و 20 پسر هستند، برای انجام فعالیت های عمرانی، فرهنگی، آموزشی و بهداشتی به چهار روستای محروم گنبدکاووس می روند.
محسن صبوری افزود: دانشجویان دختر به روستاهای 'توتلی کوچک، تکه لر و ملک علی تپه' و دانشجویان پسر به روستای 'توحید یک' از توابع بخش مرکزی شهرستان گنبدکاووس اعزام می شوند.
وی اضافه کرد: فعالیت های دانشجویان دختر بیشتر فرهنگی، آموزشی و بهداشتی است و فعالیت دانشجویان پسر نیز علاوه بر مسائل فرهنگی و آموزشی، جنبه عمرانی نیز دارد.
صبوری، مدت حضور دانشجویان در این اردوی جهادی را 12 روز به صورت شبانه روزی اعلام کرد و گفت: علاوه بر این، در قالب دو اردوی جهادی، دانشجویان دیگر دانشگاه های گنبدکاووس در 25 تیر و 15 مرداد امسال به روستاهای محروم و کمتر توسعه یافته اعزام می شوند.
مسئول بسیج دانشجویی گنبدکاووس همچنین از حضور یک گروه دانشجویی 100 نفره از دانشگاه های استان تهران در مناطق روستایی این شهرستان در شهریور امسال خبر داد و افزود: هماهنگی های لازم برای حضور این گروه نیز با بخشدار مرکزی و دهیاران دهستان سلطانعلی گنبدکاووس انجام شده است.
صبوری، تحقق منویات رهبر معظم انقلاب برای حضور دانشجویان درمناطق محروم و کمتر توسعه یافته، خودسازی و تقویت اعتماد به نفس و روحیه خدمت در دانشجویان برای حضور درمناطق محروم و تقویت حس اعتماد مردم مناطق محروم به دولت و نظام اسلامی را از جمله اهداف برگزاری اردوهای جهادی دانشجویی برشمرد.
به گزارش ایرنا، دانشجویان اعزامی به اردوهای جهادی قبل از اعزام باحضور در مزار گلزار دو شهید گمنام دانشگاه گنبد با آرمان های شهدا، انقلاب، امام و رهبری تجدید میثاق کردند.
شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت واقع درشرق استان گلستان، دارای 9 مرکز آموزش عالی دولتی و غیر دولتی با مجموع تقریبی 20 هزار دانشجو است.
/3039/1860

ارسال نظر