|
|
کدخبر: ۱۸۱۴۴۰

فرمانده انتظامی خوزستان از کاهش 32 درصدی جرایم خشن در سطح استان در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مذت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش امید نیوز ، سردار حیدر عباس‌زاده در نشست خبری که امروز (5 تیرماه) در خصوص عملکرد سه ماهه سال جاری برگزار شد، اظهار کرد: وضعیت استان خوزستان در حوزه امنیت عمومی مخصوصا جرایم خشن بسیار خوب و در واقع در کشور کم‌نظیر است .

وی افزود: در سه ماهه نخست سال جاری جرایم خشن در استان خوزستان از جمله سرقت به عنف، گروگانگیری، آدم‌ربایی، تیراندازی‌ها و سرقت مسلحانه 32 درصد کاهش یافته است. در استانی مثل خوزستان که حجم جرایم خشن فراوانی بالایی دارد این میزان کاهش جرایم خشن رقم بسیار زیادی است .

فرمانده انتظامی خوزستان تصریح کرد: در سال جاری کشفیات جرایم خشن 103 درصد بوده است اما میزان کشفیات در این بازه زمانی 31 درصد بوده است یعنی در کشفیات جرایم خشن رشد 72 درصدی داشته‌ایم .

عباس‌زاده ادامه داد: میزان کشفیات تیراندازی در سه ماهه نخست سال جاری 102 درصد بوده است و موارد تیراندازی‌ها نیز 38 درصد کاهش داشته است. در این مدت حتی یک مورد تیراندازی در خوزستان اتفاق نیفتاده که نیروی انتظامی آن را کشف نکرده باشد.

فرمانده انتظامی خوزستان بیان کرد: در سال جاری در سطح استان خوزستان موارد شرارت 88 درصد، تجاوز به عنف 53 درصد و آدم‌ربایی 25 درصد کاهش داشته است و عوامل زیادی از قتل‌ها نیز کشف شده‌اند.

وی در خصوص کشف سرقت نیز بیان کرد: در سه ماهه نخست سال گذشته 63 درصد سرقت‌های رخ داده در استان خوزستان کشف شده بود که امسال 90 درصد سرقت‌ها کشف شده‌اند و بنابراین افزایش 27 درصدی را در کشف سرقت شاهد هستیم.

فرمانده انتظامی خوزستان با بیان اینکه سلاح و مهمات غیرمجاز یکی از علل اصلی برخی از نا امنی‌ها هستند، عنوان کرد: در سه ماهه نخست سال جاری یک هزار و 105 قبضه سلاح غیرمجاز در استان خوزستان کشف شده است که در این خصوص نسبت به سال گذشته 70 درصد افزایش کشفیات داشته‌ایم .

وی خاطر نشان کرد: در حوزه کشفیات مواد مخدر باندهای زیادی شناسایی و متلاشی شدند. همچنین بیش از 4 تن انواع مواد مخدر در سال جاری کشف شده است که در مقایسه با سال گذشته که بیش از یک تن بوده 183 درصد افزایش کشفیات مواد مخدر داشته‌ایم.

عباس‌زاده با اشاره به کشفیات کالای قاچاق اظهار کرد: در سه ماهه نخست امسال 156 میلیارد تومان کشفیات کالای قاچاق داشتیم در حالی که در مدت مشابه سال گذشته میزان کشفیات کالای قاچاق در استاان حدود 17 میلیارد تومان بوده است. در این زمینه 15 باند قاچاق کالا نیز شناسایی و متلاشی شدند .

فرمانده انتظامی خوزستان گفت: در حوزه ترافیک نیز تلاش زیادی انجام شده و شاهد کاهش تصادفات در محورهای برون شهری و درون شهری هستیم. در حال حاضر خوزستان رتبه نخست کشور در کاهش تصادفات فوتی را کسب کرده است .

وی با اشاره به شناسایی باندهای سرقت مسلحانه در خوزستان بیان کرد: امسال یک باند 11 نفره سرقت مسلحانه در شوشتر، یک باند چهار نفره در اهواز و یک باند سه نفره سرقت مسلحانه در شهرستان کارون شناسایی و متلاشی شدند. شناسایی این باندها موجب کاهش جرم می‌شود و همچنین بخش عمده‌ای از اموال به مالباختگان برگشت داده می‌شود .

عباس‌زاده با بیان اینکه وظیفه نیروی انتظامی کشف جرم است، تصریح کرد: با دادستانی خوزستان و شهرستان‌ها تعامل برقرار کرده‌ایم تا نسبت به این افراد که ناامنی ایجاد کرده‌اند برخورد متناسب‌تری اعمال شود .

فرمانده انتظامی خوزستان گفت: این آمار به معنی این نیست که در حوزه امنیت عمومی مشکلی وجود ندارد اما در حال حاضر اکثر شاخص‌های امنیتی خوزستان بهبود پیدا کرده است. برخی از شاخص‌های امنیت عمومی نیز افزایش کمی داشته‌اند که تلاش می‌کنیم این شاخص‌ها تا شهریورماه کاهش یابند .

ارسال نظر