|
|
کدخبر: ۱۸۱۵۱۰

کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: بالاترین میزان دمای هوای استان در شهر رازمیان، مرکز بخش رودبار الموت غربی با 45 درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسید.

مهدی آخوندی ظهر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس آخرین تصاویر ماهواره ای و اطلاعات مربوط به نقشه های پیش بینی با ورود توده هوای گرم از روزهای گذشته به منطقه، شاهد افزایش میزان دما در سطح استان بوده ایم.
وی اضافه کرد: با توجه به واقع شدن شهر رازمیان در بخشی از دره الموت و قرار گرفتن آن در حاشیه رودخانه شاهرود، شرایط خاص اقلیمی آن باعث شده تا امروز دمای هوا در این شهر به 45 درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.
آخوندی اضافه کرد: براساس پیش بینی های به عمل آمده، از فردا شب با وزش بادهای شمالی، طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه شاهد کاهش نسبی دما در منطقه خواهیم بود.
این کارشناس هواشناسی اظهار داشت: در شبانه روز گذشته آوج با 18 و رازمیان با 45 درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرم ترین مناطق استان بودند.
به گفته وی، دمای شهر قزوین نیز در مدت یاد شده 23 تا 41 درجه سانتیگراد در نوسان بوده است.
وضعیت جوی استان قزوین را 10 ایستگاه سینوپتیک اصلی و تکمیلی، پنج ایستگاه اقلیم شناسی، 33 ایستگاه باران سنجی مکانیکی، 9 ایستگاه باران سنجی اتوماتیک هشدار سیل و سه ایستگاه خودکار جاده ای ثبت و گزارش می کنند.

ارسال نظر