|
|
کدخبر: ۱۸۱۵۸۳

رئیس کل سابق بانک مرکزی گفت: دنیا دیگر بستن تعرفه بالا بر واردات را نمی‌پذیرد و راه حمایت از کالای ایرانی این نیست؛ ما برای حمایت از تولید داخلی باید کیفیت را بالا و قیمت را پایین بیاوریم اما تاکنون برعکس این عمل کرده‌ایم.

به گزارش خبرنگار امیدنیوز ، محمود بهمنی در افتتاحیه هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت که امروز شنبه 23 تیرماه در کرج برگزار شد، خاطرنشان کرد: ما مدعی وارد شدن به سازمان تجارت جهانی هستیم در حالی که وارد شدن به این سازمان زمانی محقق می‌شود که بتوانیم کیفیت کالاهایمان را بالا ببریم و این جز با مهارت‌افزایی امکان‌پذیر نیست.

وی افزود: در سه سال آینده ما با اضافه شدن یک میلیون دانش‌آموخته فوق لیسانس و دکتری مواجه خواهیم بود و این افراد اگر مهارت نداشته باشند نمی‌توانند کاری انجام دهند ضمن اینکه نباید انتظار داشت دولت آنان را استخدام کند.

بهمنی با اشاره به اهمیت مهارت و نقش آن در تولید گفت: امروز طبق بررسی‌های انجام شده بازدهی یک فرد ماهر 16 برابر یک فرد غیرماهر برآورد می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روزگاری شعار می‌دادیم که باید ایران را به مدرسه تبدیل کنیم گفت: اما امروز باید ایران را به فنی و حرفه‌ای تبدیل کرد.

وی با بیان اینکه سالانه 20 هزار دانش‌آموخته علوم سیاسی به جمع دانش‌آموختگان ما اضافه می‌شود که درصد کمی از آنان جذب بازار کار می‌شوند گفت: این سبک کنونی آموزش و پرورش غلط است.
 

ارسال نظر