|
|
کدخبر: ۱۸۱۸۱۷

600 واحد مسکونی بازسازی شده در شهرستان زلزله زده کوهبنان و روستای جور با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، استاندار و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی امروز (پنجشنبه) به بهره برداری رسید.

به گزارش امیدنیوز ، فرماندار کوهبنان روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از 600 واحد مسکونی خسارت دیده از زلزله 5.2 ریشتری آذر سال گذشته روستای جور این شهرستان گفت: فرآیند اجرایی احداث واحدهای مسکونی در این شهرستان با تعامل خوب مسئولان در حداقل زمان ممکن انجام و منابع مورد نیاز نیز از سوی دولت تامین شد.
حسین سالاری اظهار داشت: 600 واحد مسکونی در کوهبنان هم اکنون افتتاح شده و 730 واحد نیز در مرحله ساخت سقف قرار دارد.
وی عنوان کرد: افزایش قیمت برخی مصالح ساختمانی موجب بروز مشکلاتی برای مردم زلزله زده در راستای احداث واحدهای مسکونی شده و مواردی از جمله ثابت نگه داشتن قیمت شن و بتن در شهرستان بررسی و مورد رسیدگی قرار گرفته است.
فرماندار کوهبنان گفت: افزایش قیمت آهن آلات موجب بروز مشکلاتی در سرعت بازسازی منازل مسکونی آسیب دیده از زلزله شده که ضمن تعامل با واحدهای تولیدی فولاد می توان این مشکل را برطرف کرد.
سالاری ادامه داد: 2 هزار و 200 واحد مسکونی شهرستان کوهبنان نیز به منظور جمع آوری منازل مسکونی فرسوده مورد بررسی و بازسازی قرار گرفته است.
زلزله ای با بزرگی 5.2 ریشتر شبانگاه 30 آذر سال گذشته روستای جور در شهرستان کوهبنان را لرزاند.
این زمین لرزه موجب فروریختن برخی ساختمان ها و زخمی شدن تعدادی از ساکنان این شهرستان شد.
کوهبنان در 180 کیلومتری شمال کرمان قرار دارد.
3029/7440

ارسال نظر