|
|
کدخبر: ۱۸۱۹۴۴

عضو مجلس خبرگان رهبری:

مدیر کل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان گفت: 11 انبار مشکوک به احتکار کالا از ابتدای مرداد تاکنون در این استان شناسایی و برای رسیدگی به آنها پرونده تشکیل شده است.

حیدر میرزایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پنج انبار در زاهدان، سه انبار در ایرانشهر، 2 انبار در زابل و یک انبار در چابهار در این مدت کشف شد که با ارائه مدارک سه پرونده منجر به صدور حکم برائت شد.
وی عمده کالاهای کشف شده این مدت را برنج، حبوبات، مصالح ساختمانی، مواد غذایی و لوازم خانگی ذکر کرد و افزود: سه هزار و 602 تن برنج، 55 تن حبوبات و مقدار قابل توجه ای مواد غذایی در این مدت کشف شد.
مدیر کل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان افزود: همچنین در این مدت آهن آلات به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون ریال و 39 دستگاه پکیج به ارزش یک میلیارد و 272 میلیون و 900 هزار ریال کشف شد.
میزایی اضافه کرد: تخلفات این مدت براساس ماده 16 قانون تعزیرات حکومتی یعنی عدم اعلام موجودی کالا به سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) صورت گرفته که رسیدگی به آنها به فوریت مورد توجه است.
وی تصریح کرد: کالاهای احتکار شده این مدت طبق قانون سریعا در بازار مصرف عرضه می شود.
میرزایی تاکید کرد: شهروندان سیستان و بلوچستان می توانند هرگونه تخلف، پیشنهاد و گزارشی را از طریق سامانه 135 به تعزیرات حکومتی اطلاع دهند تا در سریع ترین زمان ممکن مورد رسیدگی قرار گیرد.

ارسال نظر