|
|
کدخبر: ۱۸۱۹۴۹

استاندار ایلام:

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل پایانه های کشور گفت: پیش بینی می شود امسال 2 میلیون و 400 هزار نفر مرز مهران را برای تردد در ایام اربعین حسینی انتخاب کنند.

عبدالهاشم حسن نیا روز یکشنبه در جریان بازدید از پایانه مرزی مهران به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به زمان باقیمانده تا اربعین برای عزیمت عموم هموطنان به کشور عراق، وزارت راه و شهرسازی به همراه سایر ارگان ها در کمیته زیرساخت اربعین تامین سفر ایمن زوار را در دستور کار قرار داده است.
وی اضافه کرد: وزارت راه 2 وظیفه اصلی دارد، یکی توسعه شبکه زیرساخت شامل شبکه ورودی به مهران از سمت ایلام و از سمت دهلران، همچنین در محور شبکه بزرگراه مهران به دهلران و مهران به سمت ایلام که توسط چندین پیمانکار در دست بهره برداری است.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: امیدواریم شبکه بزرگراهی مهران به دهلران و مهران به ایلام تا سال آینده به بهره‌ برداری نهایی برسد.
حسن نیا یادآور شد: همچنین نقاطی که به صورت گره های ترافیکی در سال گذشته مشاهده شد، با همکاری راهنمایی و رانندگی شناسایی و در برخی نقاط با ایجاد روشنایی و برخی نقاط دیگر با ایجاد حفاظ های جدا کننده حذف خواهند شد.
رییس سازمان راهداری کشور گفت: در خصوص عزیمت زائران پیش میکنیم 2 میلیون و 400 هزار نفر امسال و در ایام اربعین حسینی از مرز مهران تردد کنند که در این خصوص برای انتقال زائران از ناوگان عمومی شهرداری ها و بخش خصوصی کمک خواهیم گرفت.
وی گفت: تاکنون سه مرز مهران ، چزابه و شلمچه به عنوان مرزهای خروجی زائران پیش بینی شده و در خصوص مرز خسروی وزارت کشور تصمیم گیری می کند.

ارسال نظر