|
|
کدخبر: ۱۸۲

رئیس پلیس راه کشور با اشاره به آغاز موج جدید سفرها از امروز گفت: آمار سال‌های گذشته حاکی از افزایش حوادثرانندگی در هفته پیش از آغاز ماه مبارک رمضان است.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، حسین مهماندار رئیس پلیس راه نیروی انتظامی با بیان اینکه از امروز موج جدیدی از سفرها به دلیل پیش‌رو بودن ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود اظهار داشت: با توجه به اینکه هفته جاری آخرین هفته پیش از آغاز ماه مبارک رمضان است، طبیعتا با افزایش حجم سفرها روبه‌رو خواهیم شد.

وی ادامه داد: با توجه به زمان کم باقی‌مانده تا ماه مبارک رمضان، ‌ عجله و شتاب رانندگان بیشتر می‌شود و برای کارهای ممنوع حین رانندگی که مستلزم توقف است مانند خوردن و آشامیدن، مکالمه با موبایل و رانندگی طولانی در شب، توقف نمی‌کنند که همین امر باعثافزایش تلفات و تصادفات رانندگی می‌شود.

رئیس پلیس راه کشور با بیان اینکه رانندگی با وجود خستگی و خواب‌آلودگی به معضلی برای ما تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: متأسفانه آمار سال‌های گذشته نشان می‌دهد در یک هفته پایانی قبل ماه مبارک رمضان به دلیل عجله و شتاب رانندگان، میزان تصادفات منجر به واژگونی که به دلیل خستگی و خواب‌آلودگی است، افزایش پیدا می‌کند.

مهماندار افزود: مسئله دوم، عجله و شتاب در جاده‌های دوطرفه، خودش را به صورت سبقت‌های غیرمجاز نشان می‌دهد که نمونه آن حادثه‌ای بود که شب گذشته در محور سقز به بانه رخ داد و در آن ۸ نفر از جمله ۵ کودک زیر ۵ سال از جمله یک نوزاد ۲ ماهه فوت کردند. سومین مسئله هم بستن کمربند ایمنی است که در واژگونی‌ها تنها وسیله‌ای که جان سرنشینان را می‌تواند حفظ کند کمربند ایمنی است. استفاده از سرعت غیرمجاز هم شدت حادثه را بالا می‌برد و احتمال وقوع مرگ هم بیشتر می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در حال حاضر محدودیت یا ممنوعیت خاصی در جاده‌های کشور حاکم است، اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر هیچ مشکلی در جاده‌های کشور وجود ندارد و از نظر ترافیکی ممنوعیتی وجود ندارد و تردد به خوبی در حال انجام است.

ارسال نظر