|
|
کدخبر: ۱۸۲۰۶۳

پرورش و نگهداری عقرب در منازل مسکونی و در بافت شهری و روستایی با توجه به خطرات جانی که برای مردم دارد ممنوع بوده وبا متخلفان مطابق قانون برخورد می شود.

مفرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: سه هزار عقرب از یک منزل مسکونی در مشهد کشف و ضبط شد.

به گزارش مهر، ابوالفضل شعبانی صبح یکشنبه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: گزارشات مردمی حاکی از نگهداری و پرورش غیر مجاز عقرب در یک منزل مسکونی در مشهد بود که پس از یک هفته کار اطلاعاتی موضوع تایید شد.

وی افزود: سپس ماموران یگان حفاظت محیط زیست با هماهنگی مراجع قضایی و در یک اقدام غافلگیر کننده وارد عمل شده و حدود 3 هزار عقرب را که در این منزل مسکونی در حال پرورش و نگهداری بودند کشف و ضبط کردند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت:با توجه به اینکه متخلف مجوزی از سازمان حفاظت محیط زیست درخصوص پرورش و نگهداری عقرب نداشت ،پرونده تخلفی تشکیل و به مراجع قضایی معرفی و عقرب ها نیز به دستور مقام قضایی به موسسه سرم سازی منتقل شد.

شعبانی تصریح کرد: پرورش و نگهداری عقرب دارای ضوابطی است و قبل از پرورش می بایست از مبادی ذیربط و بخصوص سازمان حفاظت محیط زیست مجوز آن دریافت شده باشد.

وی تاکید کرد: پرورش و نگهداری عقرب در منازل مسکونی و در بافت شهری و روستایی با توجه به خطرات جانی که برای مردم دارد ممنوع بوده وبا متخلفان مطابق قانون برخورد می شود.

شایان ذکر است ماه گذشته نیز 12 هزار عقرب از یک منزل مسکونی در مشهد کشف شده بود و گفته شده هر گرم زهر عقرب قیمتی در حدود 8 تا 10 هزار دلار دارد.

ارسال نظر