|
|
کدخبر: ۱۸۲۲۲۰

عضو فراکسیون روحانیت مجلس پیشنهاد داد هزینه ویزای زوار اربعین یا با هزینه زوار عراقی وردی به ایران و یا با مبلغ خسارت ایران در جنگ تحمیلی تهاتر شود.

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره هزینه ویزای اربعین گفت: به دلیل عظمت اربعین و این همایش بزرگ حسینی، دولت تا آنجا که می‌تواند به زائران اربعین کمک کند تا این همایشی که لرزه بر استکبار جهانی و صهیونیست و آل سعود می‌اندازد، هر ساله باشکوه‌تر برگزار شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی افزود: ارز ویزای زائران اربعین حتی باید از قیمت ارز دولتی که 4200 تومان در نظر گرفته شده، کمتر محاسبه شود؛ همچنان که در بودجه 97 برای آن رقم 3750 تومان پیش‌بینی شده بود.

وی با اشاره به اینکه مردم عراق برای اربعین هزینه‌های سنگینی صرف می‌کنند، ادامه داد: اگر ارز با کمترین قیمت برای ویزا در نظر گرفته و خدمات با قیمت پایین‌تر به زائران اربعین داده شود، آنها هزینه‌های جانبی خاصی ندارند؛ ضمن آنکه ملت باید هوشیار باشد که کشور ما امروز در جنگ نابرابر اقتصادی ظالمانه‌ای قرار دارد و اگر به دنبال خرید سوغاتی هستند، در داخل خریداری کنند.

2 میلیون عراقی برای زیارت امام رضا(ع) به مشهد می‌آیند که می‌توان هزینه ویزای آنها را با زوار ایران در راهپیمایی اربعین جابجا کرد

موسوی لارگانی در ادامه با اشاره به آمار زوار ورودی از عراق به خاک ایران پیشنهاد داد: در حال حاضر 2 میلیون نفر از عراق برای زیارت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) به مشهد می‌آیند و با توجه به زوار حدود 2 میلیون نفری از ایران در راهپیمایی اربعین می‌توان هزینه ویزای آنها را جابجا کرد.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس همچنین گفت: طبق قطعنامه‌های بین‌المللی، عراق باید به ایران بابت جنگ نابرابر تحمیلی خسارت بدهد؛ می‌توان این خسارت را با هزینه ویزای زوار در راهپیمایی اربعین تهاتر کرد.

ارسال نظر