|
|
کدخبر: ۱۸۲۵۲۳

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: وضعیت گرد و غبار در استان ایلام همچنان در حالت اضطرار قرار دارد.

علی طاهرسارایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون غلظت غبار در شهرستان مرزی دهلران 16 برابر حد مجاز گزارش و ثبت شده است.
وی افزود: هرچند روند غلظت گرد و غبار کاهشی است اما همچنان این توده که از سمت بیابان های عراق و سوریه وارد استان ایلام شده تا عصر امروز به فعالیت خود ادامه می دهد.
سارایی یادآور شد: هم اکنون میزان غلظت غبار در شهرستان های ایلام و مهران پنج برابر حد مجاز ، ایوان هشت برابر ،و سرابله و سیروان 2 برابر حد مجاز ثبت و گزارش شده است.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی ایلام هم گفت: گردو و غبار تا عصر امروز به تدریج تضعیف و از استان ایلام خارج می شود هرچند خروج این توده از نواحی جنوبی و شرقی به کندی صورت می گیرد.
ساسان رستمی افزود: برای نواحی جنوبی و شرقی با توجه به کندی خروج توده احتمال پایداری این توده تا ساعاتی از فردا به صورت رقیق تر از امروز وجود دارد.
وی در مورد شرایط جوی هم یادآور شد: وزش باد در ساعاتی از امروز فردا در نقاط مختلف استان ایلام به ویژه مناطق مرزی، بارش پراکنده باران در ارتفاعات و کاهش دما از دیگر پدیده های جوی استان است.
میزان دید افقی در شهرستان های دهلران 500 متر، ایلام یک هزار و 500متر، مهران یک هزار و 200 متر، ایوان 2 هزار متر، لومار چهار هزارمتر، سرابله پنج هزار متر، دره شهر و آبدانان شش هزار متر گزارش شده است.
به گزارش ایرنا، از ابتدای امسال تاکنون 90 روز آلودگی ناشی از گرد و غبار در استان ایلام ثبت شده است.
توده گرد و غبار مدارس برخی نقاط استان را امروز به تعطیلی کشاند.

ارسال نظر