|
|
کدخبر: ۱۸۲۶۰۴

مدیرکل بنیاد مسکن همدان گفت: از 1029 روستای بالای 20 خانوار همدانی، 987 روستا از تسهیلات بنیاد مسکن برخوردار شدند که تاکنون پیشرفت بالای 90 درصد برخوردارند.

به گزارش امید نیوز ، «حسن ظفری» امروز در کارگروه تخصصی روستایی و عشایری استان همدان، بااشاره به زلزله سال گذشته شهرستان سرپل ذهاب، اظهار کرد: در زلزله سال گذشته کرمانشاه، افزون بر 100هزار واحد مسکونی در شهرستان های زلزله‌زده، آسیب‌ دیده است.

وی افزود: بازسازی 7500 واحد مسکونی آسیب‌دیده به استان همدان محول شد که با تلاش‌های شبانه‌روزی دستگاه‌ها، تا به امروز 2500 واحد نو احداث شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن همدان افزود: 4000 از واحدهای فوق نیاز به تعمیرات دارند که تسهیلات مربوط به تعمیرات در اختیار آنان قرار گرفته است که با مشارکت مردمی سایر واحدها نیز تکمیل خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: بازسازی واحدهای مسکونی شهرستان سرپل ذهاب که کار عمرانی آن برعهده همدان بود، 88 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

ظفری تصریح کرد: در همدان 165 هزار واحد مسکونی روستایی شناسایی شده که برای 105 هزار واحد تسهیلات بهسازی اختصاص یافته است و 90 هزار واحد مسکونی در همدان از پایداری نسبی برخوردار هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن همدان گفت: در سرشماری سال 95 تعداد 190 هزار خانوار روستایی شناسایی شدند که نسبت به آمار 165 هزار نفر، 35 هزار خانوار به صورت کلنی باهم زندگی می کنند.

وی تصریح کرد: در سال گذشته 11 هزار و 500 فقره تسهیلات روستایی اعطا شد که این تسهیلات به صورت 25 میلیون و با سود 5 درصد به متقاضیلن پرداخت می‌شود.

ظفری افزود: از 6029 روستای بالای 20 خانوار، 70 روستا بالای 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی خاطرنشان کرد: در کنار تسهیلات روستایی، کمک‌های بلاعوض همچون حساب 100 امام نیز پرداخت می‌شود که در سال 97 افزون بر 19 میلیارد تومان سهم استان همدان است و تاکنون 10 میلیارد و 400 میلیون تومان شناسایی شده که لازم است فرمانداری‌ها در شناسایی افراد نیازمند این اعتبارات تلاش کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن همدان بااشاره به سرشماری نفوس و مسکن گفت: اکنون 350 روستای استان همدان نیازمند بازنگری طرح‌های هادی است که باید برای آن اعتبار تامین شود و از فرمانداران هم تقاضا داریم این موضوع را در زمان تخصیص اعتبارها لحاظ کنند.

وی یادآور شد: از همه فرهیختگان علمی و دانشگاهیان برای توسعه بافت وکالبد روستایی و هرچه بهتر شدن شرایط روستائیان کمک می‌طلبیم.

ارسال نظر

پربیننده ترین