|
|
کدخبر: ۱۸۲۸۱۸

تنها 3 روز تا مهلت 10 روزه وزارت کشور برای تایید یا رد حکم شهردارشدن پیروز حناچی زمان باقی است. هر روز که می‌گذرد ابهامات درباره تایید حکم حناچی برای شهرداری تهران بیشتر می‌شود.

به گزارش امید نیوز ،  تنها 3 روز تا مهلت 10 روزه وزارت کشور برای تایید یا رد حکم شهردارشدن پیروز حناچی زمان باقی است. هر روز که می‌گذرد ابهامات درباره تایید حکم حناچی برای شهرداری تهران بیشتر می‌شود.

اگر قرار به ذکر شهرداران حاشیه‌ساز باشد نام غلامحسین کرباسچی به دلیل محکومیتش برای اقداماتش در شهرداری، محمود احمدی‌نژاد برای رسیدن به ریاست جمهوری پس از حضور در شهرداری و به تازگی نام پیروز حناچی مطرح است که از سوی شورای شهر به عنوان شهردار انتخاب شده است، اما همگان چشم انتظار تایید حکم سومین شهردار منتخب شورای شهر پنجم هستند! اعضای شورای شهر تهران تصور نمی‌کردند که وزارت کشور در تایید حکم حناچی ملاحظاتی را در نظر داشته باشد که منجر به تاخیر در تایید حکم او شود.

وزارت اطلاعات تایید کرد

برخی چنین مطرح کردند که پاسخ نهادهای ذی‌ربط در تایید حناچی هنوز آماده نشده است، اما نایب رئیس مجلس گفت: با آقای علوی وزیر اطلاعات صحبت کردم، ایشان گفت که ما به چیزی که موجب رد صلاحیت ایشان (حناچی) باشد، نرسیده‌ایم.

علی مطهری افزود: امیدوارم آقای حناچی به زودی به عنوان شهردار تهران مشغول کار شوند. حناچی یک انقلابی خوش فکر است. سابقه طولانی در جبهه‌های جنگ دارد و در فن خودش تخصص کافی دارد و بر اصول شهرسازی هم پایبند است و قطعا اجازه تخلفات بزرگ گذشته را نمی‌دهد.

محسن هاشمی: خوشبینم

محسن هاشمی در جایگاه رئیس شورای شهر توضیح داد: پس از انتخاب حناچی به‌عنوان شهردار تهران بنده نامه وی را به وزارت کشور ارسال کردم که بر اساس قانون، وزارت کشور 10 روز فرصت دارد حکم وی را صادر کند که با گذشت 5 روز از این نامه امیدواریم تا اوایل آذرماه حکم وی صادر شود. وی در پاسخ به این پرسش که آیا اطلاعی از فرآیند صلاحیت حناچی به‌عنوان شهردار تهران دارید یا خیر، گفت: ما در این زمینه اطلاعاتی نداریم و قاعدتا اطلاعات خبرنگاران نسبت به این موضوع بیشتر است.

وی افزود: «البته ما خانواده خوشبینی هستیم و امیدواریم هرچه زودتر حکم حناچی به‌عنوان شهردار تهران صادر شود.» دیروز علی مطهری در جایگاه نایب رئیس مجلس هم به این تردیدها اشاره داشت و درباره صدور حکم حناچی شهردار تهران از سوی وزیر کشور اظهار کرد: «برخی که می‌خواهند شهردار تهران تحت فرمان آن‌ها باشد و آقای حناچی را چنین آدمی نمی‌بینند، تلاش می‌کنند که وزارت اطلاعات پاسخ منفی به استعلام بدهد.»

اما آنچه حناچی بیان کرد ابهامات و گمانه‌ها در مورد رد او را قوت بخشید. 26 آبان بود که پیروز حناچی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود؛ صلاحیت شما برای مسئولیت شهرداری تهران از سوی وزارت کشور تأیید نشده است، گفت: «ان‌شاءا... صلاحیت انسان از سوی خداوند رد نشود».

ارسال نظر