|
|
کدخبر: ۱۸۲۸۹۸

شماری از افرادی که خود را پیمانکار شهرداری تهران می خواندند روز یکشنبه مقابل ساختمان شورای اسلامی شهر تجمع و اعلام کردند که مطالبات آنان تسویه نشده است.

به گزارش امید نیوز این افراد با شعارهای «حناچی، حناچی حمایت، حمایت» خطاب به پیروز حناچی شهردار جدید تهران خواستار پرداخت مطالباتشان شدند.
یکی از تجمع کنندگان گفت :  برای چندمین بار است که مقابل ساختمان شورا اجتماع می کنیم اما هنوز به مطالبات خود نرسیده ایم.
فرد دیگری از تجمع کنندگان گفت: اغلب این افراد از اعضای هیات مدیره های شرکت های پیمانکاری یا مدیران عامل این شرکت ها هستند که از شهرداری طلب دارند.
وی مدعی شد که این تجمع کنندگان از 400 میلیون تومان تا 2 میلیارد تومان از شهرداری طلب دارند.
 سراغ محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران در مورد این تجمع گفت : بدهی شهرداری تهران اعم از بدهی به بانک ها، پیمانکاران و سایر بدهی ها از مدیریت‌های شهری در دوره های گذشته به مدیریت شهری فعلی به ارث رسیده است.
وی افزود: پرداخت نشدن بدهی ها در گذشته موجب شده که بخش عمده ای از فرصت، انرژی و توان مدیریت شهری فعلی معطوف به ساماندهی معضل بدهی شهرداری تهران باشد.
سالاری افزود: به دلیل محدودیت جدی در منابع اعتباری شهرداری تهران، این نهاد نتوانست اقدام موثری برای حل مشکل بدهکاران انجام دهد.
وی با بیان اینکه بر اساس اعلام معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری، بخشی از بدهی‌های پیمانکاران پرداخت شده افزود: اما واقعیت این است که نسبت به کلیات بدهی ها فعلاً نمی‌توانیم کار زیادی انجام دهیم .
به گفته سالاری شهرداری تهران باید با اولویت بندی بدهی پیمانکاران را پرداخت کند.
سید محمدعلی افشانی شهردار سابق تهران نیز اواخر آبان ماه امسال اعلام کرده بود: باوجود شرایط سخت اقتصادی بدهی شهرداری به چهار هزار و 500 پیمانکاری که هرکدام کمتر از 100 میلیون تومان طلب داشتند، پرداخت شد.
پیشتر برخی مدیران شهرداری تهران، مجموع بدهی های این نهاد را افزون بر 50 هزارمیلیارد تومان اعلام کرده بودند.
 

ارسال نظر