|
|
کدخبر: ۱۸۳۳۹۰

رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران در خصوص اختصاص سهمیه طرح ترافیک به خبرنگاران در سال آینده توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش امید نیوز ، رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران در خصوص اختصاص سهمیه طرح ترافیک به خبرنگاران در سال آینده توضیحاتی ارائه کرد.

محمدجواد حق‌شناس در پاسخ به این پرسش که میزان سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران در سال آینده افزایش می یابد، گفت: سهمیه در اختیار کمیته نیست بلکه شورا مشخص می‌کند؛ سال گذشته شورا 3 درصد سهمیه برای موارد خاص در نظر گرفت که خبرنگاران را هم شامل می‌شد.

وی گفت: در جلسه مشترکی که بین کمیسیون اجتماعی و حمل‌ونقل شورای شهر تهران برگزار شده از وزارت ارشاد هم دعوت کردیم همچنین تعدادی از مدیران حوزه مطبوعات، خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها، رسانه‌های مجازی و معاونت حمل‌ونقل حضور داشتند.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه سه جلسه مفصل در این زمینه برگزار و نظرات را جمع‌آوری کردیم، گفت: همچنین توسط معاونت حمل‌ونقل ترافیک پیش‌نویس آیین‌نامه‌ای تهیه شد، نظرخواهی صورت گرفت تا اشکالاتی که سال گذشته وجود داشت امسال مرتفع شود.

وی در پاسخ به این پرسش که سال گذشته افرادی که خبرنگار نبودند مانند نمایندگان مجلس طرح خبرنگاری دریافت کردند، گفت: نگاه ما این است که بیشتر محدودیت ایجاد کنیم تا شهروندان به سمت استفاده از حمل‌ونقل عمومی بروند. همچنین افرادی که طرح ترافیک دریافت نمی‌کنند به آنها کارت مترو و اتوبوس داده می‌شود.

به گفته حق‌شناس این کار در جهت بالا بردن فرهنگ استفاده از حمل‌ونقل عمومی و کاهش استفاده از خودروی شخصی است.

 

ارسال نظر