|
|
کدخبر: ۱۸۴۰۰۴

آیا فرح پهلوی مرده است؟

فرح دیبا در ۲۲ مهر ۱۳۱۷ هجری شمسی در تبریز متولد شد، پس از اخذ مدرک دیپلم به فرانسه رفت و در رشتۀ معماری در دانشکدۀ هنرهای زیبا مشغول تحصیل شد. او با ازدواج با محمد‌رضا شاه به عنوان همسر سوم شاه و ملکه ایران و بعدا با وضع قانونی به سمت نایب‌السلطنه رسید، از جمله اصلی‌ترین فعالیت‌های فرح بعد از مرگ شاه متوجه براندازی نظام جمهوری اسلامی‌ و حمایت مالی از راه‌اندازی رسانه‌ها و نشریات و گروه‌های سلطنت طلب بود.

انتشار خبر  مرگ او در حالی است که رضا پهلوی روز 14 فروردین در صفحه شخصی خود نوشته بود: “خبری که برای شهبانو، مادرم شایعه کرده اند، ساختگی است.”

یکی از نزدیکان خانوادگی فرح پهلوی، همسر شاه ایران خبر فوت وی را که امروز انتشار یافته بود،‌ تکذیب کرد.

نراقی: فرح زنده است فرح در سلامت به سر می‌برد و فردا قصد سفر به خارج از فرانسه دارد. یکی از نزدیکان خانوادگی فرح پهلوی، همسر شاه ایران خبر فوت وی را که امروز انتشار یافته بود،‌ تکذیب کرد. “احسان نراقی” رئیس دفتر سابق فرح دیبا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در پاریس با تکذیب خبر فوت وی اعلام کرد شب گذشته با وی تماس داشته و فرح در سلامت به سر می‌برد و فردا قصد سفر به خارج از فرانسه دارد. وی گفت: «از منابع دیگر این شایعه را شنیده‌ام. اما تا این لحظه مشکلی برای فرح وجود ندارد.» پیش از این برخی منابع خبری اعلام کرده بودند، فرح که به همراه خانواده خود پس از فرار در فرانسه زندگی می‌کرد صبح امروز، مرد.لذا با این اظهار نظر نراقی وضعیت فرح تا حدی نامعلوم است.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار