|
|
کدخبر: ۱۸۴۳۳۲

روسیه برای نخستین بار از مرز، روزانه 1000 مورد مرگ بر اثر ابتلا به کرونا گذشت

روسیه برای اولین بار از زمان شروع همه گیری بیش از 1000 مورد مرگ روزانه ناشی از بیماری کرونا را گزارش کرده است.

روسیه برای اولین بار از زمان شروع همه گیری بیش از 1000 مورد مرگ روزانه ناشی از بیماری کرونا را گزارش کرده است، در حالی که واکسیناسیون این کشور در حالت تعلیق به سر می برد و هیچ محدودیتی در این زمینه اعمال نشده است.

یک گزارش رسمی دولت در روز شنبه از 1002 مرگ و 33208 مورد جدید ابتلا گزارش کرد که همه گیری مرگ و میر و موارد را برای سومین روز متوالی به بالاترین حد خود رساند.

فقدان محدودیت های شدید باعث گسترش ویروس کرونا شده است ، اگرچه تعدادی از مناطق کدهای QR را برای دسترسی به اماکن عمومی دوباره معرفی کرده اند. 

کرملین با وجود اینکه نرخ واکسیناسیون در کشور را "غیرقابل قبول" پایین توصیف کرد، از اعمال مجدد محدودیت ها اجتناب کرد و گفت که این هفته مقامات باید از "ادامه کار اقتصاد" اطمینان حاصل کنند.

همچنین گفته شده است که سیستم پزشکی روسیه آماده پذیرش تعداد فزاینده بیماران است و آن را "غرق" توصیف می کند. مقامات روسیه را مسبب شیوع روزافزون این بیماری اعلام کردند. در اوایل این هفته، میخائیل موراشکو، وزیر بهداشت به "رفتار" آنها اشاره کرد، در حالی که دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت که همه چیز انجام شده است تا مردم بتوانند "با واکسیناسیون جان خود را نجات دهند".

در حالی که چندین واکسن محلی برای ماه ها در دسترس بوده است، مقامات در تلاش برای تلقیح جمعیت شکاک واکسن هستند. نظرسنجی های مستقل نشان می دهد که بیش از نیمی از روس ها قصد ندارند از واکسن استفاده کنند.

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین