|
|
کدخبر: ۱۸۴۴

در ششمین روز از ماه مبارک رمضان، نمایشگاه بهار قرآن در فردوس افتتاح شد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از فارس، نمایشگاه بهار قرآن از سوی کانون سفینه‌النجاه هیئت حسینی سادات و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فردوس با حضور مسئولان در محل کانون فرهنگی، تربیتی معراج الشهداء فردوس افتتاح شد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فردوس تعداد غرفه‌های این نمایشگاه را ۱۵ غرفه اعلام کرد و گفت: علاوه بر کتب قرآنی، تابلوها و آثار فرهنگی و مذهبی دیگری نیز در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

اسماعیل رهنی‌محبوب افزود: غرفه‌های نمایشگاه بهار قرآن شامل چهار غرفه کتاب، چهار غرفه نمایش ولادت تا شهادت حضرت علی‌(ع)، دو غرفه عرضه محصولات فرهنگی و نرم افزار، یک غرفه ویژه شهدا، دو غرفه صنایع دستی و آثار هنری و یک غرفه کودکان است.

وی همچنین به غرفه ادیان در نمایشگاه بهار قرآن فردوس اشاره و تصریح کرد: در این غرفه کتب و آثار مکتوب در ارتباط با ادیان مختلف بررسی و با دین اسلام مقایسه شده است.

نمایش ۳ هزار نسخه کتاب در نمایشگاه بهار قرآن

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فردوس یادآور شد: در نمایشگاه بهار قرآن بیش از ۳ هزار نسخه کتاب در موضوعات مختلف در چهار غرفه به نمایش گذاشته شده است.

رهنی‌محبوب همچنین با اشاره به ایام شهادت امام علی(ع) در ماه مبارک رمضان، گفت: غرفه ولادت تا شهادت علی(ع) با هدف معرفی زندگی پربار آن امام بزرگوار برگزار و بسیار مورد توجه نسل جوان قرار گرفته است.

این مسئول افزود: نمایشگاه بهار قرآن برای سومین سال متوالی از سوی کانون سفینه النجاه هیئت حسینی سادات فردوس برگزار و از ساعات نخستین افتتاح تاکنون، همچون سال‌های گذشته مورد توجه عموم قرار گرفته است.

سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی فردوس، ساعات بازدید نمایشگاه بهار قرآن فردوس را ۵ تا ۸ عصر و ۹ تا ۱۲ شب اعلام کرد و اذعان داشت: این نمایشگاه تا پایان ماه مبارک رمضان دایر و آماده بازدید عموم مردم است.

ارسال نظر