|
|
کدخبر: ۱۸۴۴۶۷

هزاران نفر به دلیل تدابیر در مورد کووید-19 به خیابان‌های استرالیا رفتند

هزاران نفر در استرالیا، موافق و علیه دستورات واکسن تظاهرات کردند.

چندین هزار نفر روز شنبه در اعتراض به قوانین واکسیناسیون کووید-19 به خیابان‌های استرالیا آمدند، در حالی که جمعیت کوچک‌تری برای حمایت از اقداماتی که این کشور را به یکی از تلقیح‌شده‌ترین کشور‌ها در جهان تبدیل کرده است، تجمع کردند.

تقریباً 85 درصد استرالیایی‌های 16 ساله و بالاتر از 19 نوامبر به طور کامل علیه ویروس کرونا واکسینه شده‌اند. در حالی که واکسیناسیون در سراسر کشور داوطلبانه است، ایالت‌ها و سرزمین‌ها واکسیناسیون را برای بسیاری از مشاغل اجباری کرده‌اند و افراد واکسینه نشده را از فعالیت‌هایی مانند غذاخوری و کنسرت منع کرده‌اند. چندین هزار معترض ضد واکسیناسیون با سر دادن شعار "آزادی" و حمل پلاکاردهایی که خواستار "مبارزه با استبداد" و اعلام "جان‌های بدون واکسینه مهم است" در خیابان‌های مرکز ملبورن، دومین شهر بزرگ استرالیا، راهپیمایی کردند، در حالی که بسیاری از خانواده‌ها از آن لذت می‌بردند. ویترین های کریسمس فروشگاه های بزرگ شهر.

همچنین تظاهراتی در سیدنی، بریزبن و پرث برگزار شد و پلیس از نزدیک تظاهرات‌ها را زیر نظر داشت و هیچ گزارش فوری مبنی بر رفتار غیرقانونی منتشر نشد. روزنامه نگار استرالیایی دانا مورس به الجزیره گفت که ملبورن طولانی ترین قرنطینه را در جهان تحمل کرده است.

مورس که در ملبورن مستقر است، گفت: «نگرانی‌هایی در میان بخش‌هایی از جامعه در مورد برخی از قوانین مدیریت بیماری همه‌گیر وجود دارد که دولت ایالتی در حال حاضر در تلاش است تا از طریق مجلس علیای پارلمان تصویب کند». این لایحه متوقف شده است، اما مردم نگران میزان قدرتی هستند که دولت ایالتی در صورت تصویب این لایحه خواهد داشت.

او اضافه کرد که مردم همچنین به قوانین "بدون کار بدون جابجایی" اعتراض دارند که به این معنی است که افرادی که در حال حاضر واکسینه نشده اند نمی توانند به کار خود ادامه دهند. تظاهرات ضد واکسیناسیون هفته‌ها در استرالیا ادامه دارد و گهگاه خشونت‌آمیز شده و گروه‌های شلوغی از شهروندان و همچنین حامیان تئوری‌های توطئه و راست افراطی را به خود جذب می‌کند .

با این حال، جنبش ضد واکسیناسیون همچنان کوچک است و نظرسنجی ها مخالفت های سراسری را تک رقمی نشان می دهد. مورس گفت: «ما در حال بررسی کشوری هستیم که به طور کلی به ایمنی و کارایی واکسن‌ها در درمان کووید-19 اعتقاد دارد.

حتی وقتی به تظاهرات ده‌ها هزار نفر نگاه می‌کنید، مانند آنچه امروز در خیابان‌های ملبورن - که شهری پنج میلیون نفری است - دیدیم، ما هنوز در مورد یک اقلیت اما بسیار پر سر و صدا از جمعیت صحبت می‌کنیم. او با اشاره به معترضانی که علیه تهاجمات بودند، گفت. تظاهرات چند صد نفری در ملبورن برگزار شد که توسط گروه کمپین علیه نژادپرستی و فاشیسم با شعار "زخم نشوید، ضربه بزنید".

یکی از سازمان دهندگان تظاهرات ضد فاشیست، ناهوی جیمنز، به شرکت پخش استرالیا (ABC) گفت که این تظاهرات "پیام همبستگی" با کارکنان بهداشت این کشور بود. او گفت: «اکثر مردم از این اقدامات بهداشتی حمایت می‌کنند که در واقع به میلیون‌ها نفر کمک کرده است تا مبتلا به کووید نشوند. رئیس مسابقات اوپن استرالیا، اولین تورنمنت تنیس گرند اسلم سال و یکی از بزرگترین رویدادهای ورزشی استرالیا، روز شنبه گفت که همه بازیکنان باید برای شرکت در این رویداد که در ملبورن برگزار می شود، واکسینه شوند.

روز شنبه، 1166 مورد جدید COVID-19 در ایالت ویکتوریا، جایی که ملبورن پایتخت آن است، ثبت شد. پنج نفر دیگر جان باختند. پرجمعیت ترین ایالت نیو ساوت ولز، که در آن نزدیک به 92 درصد از مردم به طور کامل واکسینه شده اند، 182 مورد جدید گزارش کرده است. با وجود شیوع بیماری دلتا که منجر به ماه‌ها قرنطینه در سیدنی و ملبورن شد، طبق داده‌های سازمان بهداشت جهانی، استرالیا تنها حدود 760 مورد تایید شده و 7.5 مرگ و میر در هر 100000 نفر داشته است که بسیار کمتر از بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته دیگر است. به عنوان مثال، بریتانیا بیش از 14000 مورد تایید شده و 211 مرگ در هر 100000 نفر داشته است.

نیوزلند همسایه که از طریق نرخ بالای واکسیناسیون در حال یادگیری زندگی با ویروس کرونا است، 172 مورد جدید گزارش کرده است. تا روز جمعه، 83 درصد از جمعیت کشور اقیانوس آرام به طور کامل واکسینه شده اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین