|
|
کدخبر: ۱۸۴۴۹۲

آزمایش کرونا در ده ها پرواز آفریقای جنوبی در هلند مثبت شد

مقامات بهداشتی هلند می گویند حداقل برخی از عفونت ها از نوع جدید Omicron هستند.

مقامات بهداشتی هلند می گویند 61 مورد کووید-19 را در میان افرادی که از آفریقای جنوبی پرواز کرده اند شناسایی کرده اند و معتقدند برخی از عفونت ها از نوع جدید omicron هستند. در بیانیه روز شنبه، سازمان بهداشت هلند (GDD) اعلام کرد که این موارد در میان 624 مسافری که روز جمعه با دو پرواز به فرودگاه اسخیپول آمستردام رسیدند، کشف شد.

این قبل از آن بود که دولت هلند ترافیک هوایی از جنوب آفریقا را به دلیل نگرانی در مورد نوع آن محدود کند. GDD گفت: "ما می دانیم که 61 مورد از نتایج مثبت و 531 [منفی] بود." سخنگوی مؤسسه ملی بهداشت عمومی (RVIM) در عین حال گفت که آژانس "تقریباً مطمئن است" که موارد از نوع جدید هستند، اما گفت که برای اطمینان کامل به آزمایش‌های بیشتر نیاز است.

انتظار می رود نتایج روز یکشنبه به اطلاع عموم برسد. کسانی که آزمایش آنها مثبت بود اکنون در هتلی نزدیک فرودگاه در انزوا نگهداری می شوند. سخنگوی KLM، بازوی هلندی ایرفرانس، گفت که آزمایش سرنشینان این پرواز قبل از سوار شدن به هواپیما در کیپ تاون و ژوهانسبورگ یا منفی بوده یا اثبات واکسیناسیون نشان داده شده است. سخنگوی KLM گفت: «بسیار دور از ذهن است که بگوییم ما از تعداد بالای موارد متعجب هستیم». "اما ما توضیحی نداریم." این سخنگو گفت که این احتمال وجود دارد که بسیاری از موارد مثبت در میان افراد واکسینه شده باشد یا تعداد غیرمعمولی از افراد پس از منفی شدن آزمایش دچار عفونت شوند.

مقامات بهداشتی هلند از روز دوشنبه به دنبال تماس با حدود 5000 مسافر دیگر بودند که از آفریقای جنوبی، بوتسوانا، اسواتینی، که قبلا با نام‌های سوازیلند، لسوتو، موزامبیک، نامیبیا یا زیمبابوه شناخته می‌شدند تا از آنها بخواهند در اسرع وقت آزمایش کووید-19 را انجام دهند. .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین