|
|
کدخبر: ۱۸۴۵۳۹

احتمال کشته شدن دست کم 100 نفر در پی گردبادهای غرب میانه آمریکا وجود دارد

جو بایدن پس از شیوع "یکی از بزرگترین" طوفان در تاریخ ایالات متحده در چندین ایالت غرب میانه قول کمک می دهد.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، متعهد به حمایت از ایالت های متاثر از طوفان های ویرانگر که خانه ها را ویران کرد، مشاغل را با خاک یکسان کرد و دست کم 100 نفر را کشته است، وعده داده است. بایدن با توصیف این گردبادها به عنوان "یکی از بزرگترین" طوفان های تاریخ، روز شنبه اعلامیه فاجعه اضطراری را برای ایالت کنتاکی که بدترین آسیب دیده است، تایید کرد، جایی که حداقل 22 نفر کشته شده اند.

بایدن متزلزل گفت: «این یک تراژدی است. و ما هنوز نمی دانیم چند نفر جان خود را از دست داده اند و میزان کامل خسارات وارد شده است. او افزود: «به شما قول می‌دهم، هر آنچه که نیاز باشد – هر آنچه لازم باشد – دولت فدرال راهی برای ارائه آن پیدا خواهد کرد.»

چرخاننده‌های قدرتمند، که پیش‌بینی‌های هواشناسی می‌گویند در ماه‌های سردتر غیرعادی هستند، یک کارخانه شمع را در می‌فیلد، کنتاکی ویران کردند، یک خانه سالمندان را در همسایگی آرکانزاس شکستند و حداقل شش کارگر انبار آمازون در ایلینوی را کشتند. اندی بشیر، فرماندار کنتاکی گفت که مجموعه گردبادها مخرب ترین گردباد در تاریخ این ایالت بوده است. او گفت که حدود 40 کارگر در کارخانه شمع نجات داده شده اند که حدود 110 نفر در داخل آن بودند که به تلی از آوار تبدیل شد.

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین