|
|
کدخبر: ۱۸۴۸۲۸

چای سبز علاوه بر اینکه خواص زیادی دارد،خاصیت کم کنندگی اشتها و لاغری نیز دارد.

لاغری با چای سبز سال‌های سال است که در بخش‌هایی از جهان مانند چین و ژاپن مورد توجه بوده است.

پیش از آنکه به سراغ لاغری با چای سبز برویم، ابتدا باید بیشتر با آن آشنا شوید. شما ممکن است از این ماده برای هضم غذای خود استفاده کنید؛ یا شاید صبح خود را با آن شروع کنید.

 

اینجا بخوانید:

خواص و معایب چای سیاه

 

 

بر اساس تعدادی از مطالعات انجام شده، چای سبز به کاهش وزن و کاهش چربی شکم کمک می کند. چنین نوشیدنی را دکتر تیم باند در گفتگو با دیلی اکسپرس به تمامی افرادی که از چاقی زجر می برند پیشنهاد داده است. 

این متخصص به مقاله ای در سال 2021 اشاره می کند که توسط پانل مشاوره تحقیقات چای (TAP) تهیه شده است. به گفته وی، چای سبز به خلاص شدن از شر چربی هایی که اندام های حیاتی حفره شکم را احاطه کرده اند، کمک می کند. 

 چای سبز می تواند اشتها را سرکوب کرده و تعداد آنزیم های دخیل در متابولیسم لیپید در کبد را کاهش دهد. دلیل دیگر سالم بودن این نوشیدنی این است که حاوی کاتچین است که به عنوان آنتی اکسیدان قوی عمل می کند. 

 

PicsArt_01-31-06.13.07

 

 

 

فواید متناقض چای سبز 

پیش از این، مایکل موزلی، متخصص تغذیه بریتانیایی گفته بود که برای خلاص شدن از شر چربی‌های اضافی شکم، باید مصرف قند و کربوهیدرات‌های ساده را کاهش دهید، به رژیم غذای گرسنگی متناوب روی بیاورید و تمرین‌های روزانه ورزشی را انجام دهید.

موزلی توصیه می کند که غذاها و نوشیدنی هایی را انتخاب کنید که حاوی بیش از پنج درصد قند نباشند. 

توت فرنگی سرشار از فیبر می باشد و به بدن کمک می کند تا چربی های خطرناک اطراف شکم را بسوزاند. چربی های اطرف شکم تعادل و عملکرد هورمون ها را مختل می کنند، حساسیت سلول ها به انسولین را کم می کند و باعث لخته شدن خون می شود که منجر به مشکلات قلبی و گاهی مرگ زودرس می شود.

فیبر محلول، روند هضم غذا از معده به روده را کند می کند و در نتیجه به خلاص شدن از شر چربی احشایی کمک می کند. به ازای هر ده گرم فیبر محلول در روز، چربی شکمی در طی یک دوره پنج ساله 3.7 درصد کاهش می یابد.

از سوی دیگر، افزایش سطح فعالیت متوسط منجر به کاهش 7.4 درصدی چربی شکمی در همان زمان می شود. 

 

اینجا بخوانید:

سریع ترین راه تا 10 کیلو وزن کم کنید

 

 

به چه میزان مجاز به خوردن چای سبز در روز هستیم؟

محققان نوشیدن بین سه تا پنج فنجان چای سبز را در روز پیشنهاد می‌کنند. مطالعات نشان می‌دهد، نوشیدن بیش از هفت فنجان چای سبز در روز ممکن است به پیشگیری از سرطان پروستات کمک کند. اما تحقیقات دیگر می‌گوید که این مقدار چای سبز ممکن است برای یک فرد معمولی بیش از حد زیاد باشد.

البته واکنش افراد به کافئین متفاوت است، بنابراین نوشیدن چای سبز در حد اعتدال از اهمیت خاصی برخوردار است. اما، به عنوان یک قانون کلی، نوشیدن بین یک تا سه فنجان در روز توصیه می‌شود. به علاوه، مصرف زیاد کاتچین (به یاد داشته باشید چای سبز سرشار از کاتچین است) با کاهش جذب آهن مرتبط است، که می‌تواند منجر به کم خونی و فقر آهن شود.زنان در دوران قاعدگی و همچنین آن‌هایی که تحت دیالیز قرار می‌گیرند و یا در معرض کم خونی قرار دارند، باید در مصرف چای سبز، بیشتر محتاط باشند.

چای سبز همچنین می‌تواند با برخی داروها تداخل داشته باشد، بنابراین بهتر است قبل از مصرف مقادیر زیاد آن با پزشک خود مشورت کنید. سازمان بهداشت و ایمنی اروپا نسبت به مکمل های چای سبز هشدار داد که می توانند به کبد آسیب برسانند.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین