|
|
کدخبر: ۱۸۵۳۶۱

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که در سفر به دنبال آرامش می گردید، سفر به آنتالیا در زمستان پیشنهاد می ‌شود. در فصل‌ های بهار و تابستان، آنتالیای ترکیه بسیار شلوغ است و همین موضوع باعث شده تا افراد بسیار زیادی در زمستان به این شهر سفر کنند. اگر از سرما فراری هستید یا علاقه ای به محیط های شلوغ ندارید، باید فصل های گرم را برای سفر هوایی به آنتالیا انتخاب نمایید.

آنتالیا در زمستان

شرایط آب و هوای آنتالیا در زمستان

فصل زمستان به سرما و برف و باران معروف است و آب و هوای آنتالیا در این فصل نسبت به تابستان انعطاف بیشتری دارد. در سفر هوایی به آنتالیا در ماه‌ های دسامبر، ژانویه و فوریه شاهد هوایی متوسط با درجه هوایی ۱۲  درجه سانتی گراد هستیم. در شهر آنتالیا یکی از سردترین ماه های سال ژانویه بوده که ممکن است دمای هوا به ۱۰ درجه سانتی گراد زیر صفر برسد. طبق همین موضوع اگر شخصی سرمایی هستید، در ماه ژانویه به آنتالیا سفر نکنید. در ماه دسامبر بارندگی در آنتالیا بسیار زیاد است و هر روزی که باران می آید حداقل ۲ تا ۳ روز زمان می برد تا به پایان برسد. در هنگام سفر به آنتالیا در فصل زمستان چتر را فراموش نکنید زیرا وسیله ایضروری برای سفر به این شهر است. 

آب تنی در سواحل آنتالیا در فصل زمستان

یکی از موضوعات و سوالات مهم که برای مسافرین در فصل زمستان به وجود می ‌آید این است که امکان شنا کردن در سواحل آنتالیا وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت آب سواحل در ماه دسامبر به ۱۹ درجه سانتی گراد، در ماه ژانویه به ۱۸ درجه و در ماه فوریه به ۱۷ درجه سانتی گراد می رسد. در هنگام سفر به آنتالیا در زمستان پیشنهاد می‌ شود تا از استخر و پارک های آبی سرپوشیده استفاده کنید. اکثر هتل هایی که در این شهر وجود دارند، استخری اختصاصی داشته و نیازی به پرداخت هزینه جدا نیست.

آنتالیا در زمستان

بهترین تفریحات آنتالیا در زمستان

آنتالیا علاوه بر تفریحات ساحلی و آبی  دارای تفریحات زمستانی زیادی است. در صورت سفر هوایی به آنتالیا در این فصل، نیاز است که از تفریحات زمستانی این شهر استفاده کنید. این تفریحات شامل شنا و اسکی در کوه های برفی آنتالیا می شود که برترین تفریحات این منطقه در زمستان به شمار می آید.

شنای زمستانی در آنتالیا

با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی که در زمستان در آنتالیا حاکم است، شنا در آن کار سختی نیست. اگر سرما شما را اذیت می کند پیشنهاد می شود تا در این فصل به آنتالیا سفر نداشته باشید. علاوه بر این، شما می توانید در اوایل فصول خنک سال به آنتالیا سفر کنید.

اسکی در کوه های برفی آنتالیا

یکی دیگر از تفریحات زمستانی مهیج و خاطره ساز که در کوه های برفی آنتالیا می‌ توانید انجام دهید، اسکی است. پیست های معروف و مهم زیادی در این شهر وجود دارند که از که بهترین تفریح زمستانی را برای شما رقم خواهند زد. پیست های اسکی که در این شهر قرار دارند، دارای کیفیت زیادی از نظر رفاهی هستند. شما می توانید با پرداخت هزینه پایین از این پیست ها استفاده کنید.

شنای زمستانی در آنتالیا

بالن سواری در کاپادوکیا

در صورتی که به آنتالیا سفر کردید حتما از کاپادوکیا دیدن کنید. این مکان یکی از بهترین مکان های تفریحی به شمار می ‌آید که در نزدیکی آنتالیا قرار دارد. کاپادوکیا به بالن سواری شهرت پیدا کرده است. این تفریح از بهترین و هیجان انگیزترین تفریحات زمستانی است. در زمان سفر به کاپادوکیا نیاز است تا دوربین عکاسی با خود به همراه داشته باشید چراکه می توانید در زمان بالن سواری لحظاتی بسیار لذت بخش را به ثبت برسانید. کشور ترکیه به خصوص شهر آنتالیا دارای تفریحات گردشگری و ساحلی بسیار زیادی است که با داشتن اطلاعات کافی در رابطه با جاهای دیدنی آن می توانید از تمامی امکانات و تجهیزات موجود در این شهر استفاده کنید.

کلام پایانی

سفر در فصول سرد و مخصوصا زمستان به آنتالیا می تواند بسیار لذت بخش و خاطره انگیز باشد. بسیاری از مسافران و گردشگران زمستان را برای سفر انتخاب می کنند؛ چرا که امکان استفاده از انواع تفریحات زمستانی در این شهر وجود دارد، همچنین هزینه سفر در فصل زمستان به مراتب با سایر فصول پایین تر است. به طور کلی می توان گفت کشور ترکیه در برخی از فصول سال دارای ازدحام و شلوغی زیادی است، اما در فصل زمستان این کشور تقریباً خلوت بوده و فرصت مناسبی برای استفاده از تفریحات مختلف فراهم است. 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار