|
|
کدخبر: ۱۸۵۴۲۶

کشت گلخانه‌ای به روش منحصربه‌فردی گفته می‌شود که محصولات کشاورزی را در محیطی محافظت شده پرورش می‌دهند. هدف اصلی از به‌کاربردن گلخانه‌ها، فراهم‌کردن شرایط مناسب رشد و محافظت از محصولات در برابر آب‌وهوای نامساعد و آفات مختلف است.

در این میان به‌کاربردن لوازم و تجهیزاتی که این نوع زراعت را راحت‌تر کند و به‌صرفه جویی منابع انرژی مانند آب هم کمک کند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. یکی از این وسایل که وظیفه آبیاری و مرطوب سازی گیاهان را دارد، مه‌پاش است.

مه‌پاش‌های گلخانه‌ای همچنین می‌توانند با ازبین‌بردن کپک و آفات در کنار تنظیم میزان رطوبت، در حفظ محیط مناسب برای گیاهانتان کمک کنند، مه‌پاش‌ها انواع مختلفی دارند که بر اساس نازل و پایه تقسیم‌بندی می‌شوند.

نازل مهپاش گلخانه

کشت گلخانه‌ای چیست؟

گلخانه‌ها مناطقی برای رشد مصنوعی گیاهان و محصولات کشاورزی هستند که هدف آنها فراهم‌کردن محیطی مناسب برای رشد گیاهان متنوع است. اگر می‌خواهید گیاهان متنوع‌تری را دور از زیستگاه طبیعی آنها پرورش دهید یا عملکرد رشد آنها را افزایش دهید، گلخانه یک راه‌حل ایدئال است.

رطوبت نیاز اصلی رشد محصولات زراعی در گلخانه‌ها است. علاوه بر این، این مناطق مرطوب و بسته از طرفی مستعد ابتلا به آفات و کپک هستند که باید قبل از آسیب رساندن به گیاهان خود با آنها مقابله کنید.

خوشبختانه، تمام این مشکل را می‌توان با استفاده از مه‌پاش گلخانه‌ای بر طرف کرد.

مه‌پاش چیست و چه کارایی دارد؟

 مه‌پاش به‌وسیله‌ای گفته می‌شود که آب یا هر سیال رقیق دیگری (کود مایع، مواد ضدعفونی‌کننده) را به قطرات ریز مه مانند ایجاد می‌کند. مه‌پاش‌های گلخانه‌ای شرایط دمایی و رطوبتی مناسبی را ایجاد می‌کنند که توانایی گیاه را برای فتوسنتز و شکوفایی تقویت می‌کند. سیستم‌های مه‌پاش با تبدیل قطرات آب به بخار می‌توانند برای خنک‌کردن محیط‌های گلخانه‌ای نیز مورداستفاده قرار بگیرد.

در ادامه لیستی از بهترین نازل‌های مه‌پاش برای گلخانه را بررسی می‌کنیم.

بهترین نازل های مه پاش گلخانه ای

معرفی بهترین نازل‌ های مه ‌پاش گلخانه ‌ای

حالا که فهمیدید استفاده از مه‌پاش برای حفظ محیطی مطلوب در گلخانه چقدر مهم است، احتمالاً قصد خرید آن را دارید. به یاد داشته باشید، این مهم نیست که محصولی با گسترده‌ترین ویژگی‌ها و برچسب قیمت پر زرق‌وبرق برای گلخانه، بهترین کارایی را داشته باشد. در عوض، مهم است که ابتدا نیازهای خود را قبل از خرید ارزیابی کنید.

نازل، یک قطعه کلیدی از دستگاه مه‌پاش است که وظیفه زاویه پاشش، اندازه قطرات مه و سرعت جریان را دارد.

مجموعه پارس صنعت به لطف آخرین تکنولوژی تراش cnc، بهترین نازل‌ها را با متریال استیل و سرامیکی در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. در ادامه، ما 4 نازل مه‌پاش گلخانه‌ای را از جنس‌ها و اندازه‌های مختلف فهرست کرده‌ایم، بنابراین شما می‌توانید به‌راحتی یکی از آنها را انتخاب کنید که مناسب با نیازتان باشد.

  1. نازل مه ‌پاش پرفشار 20 میکرون استیل

نازل مه‌پاش پرفشار 20 میکرون، کوچک‌ترین روزنه را در لیست ما دارد و میزان پودردهی آب یا دبی (خروجی آب) آن بسیار کمتر از مدل‌های دیگر است. نازل مه‌پاش پرفشار 20 میکرون برای گیاهانی که به ذرات ریز آب نیاز دارند و صرفاً نیازمند رطوبت هستند، استفاده می‌شود.

نازل مه‌پاش 20 میکرون دارای سری استیل است که عمر طولانی دارد و شکستگی در آن غیرممکن است.

  1. نازل مه‌ پاش پرفشار 30 میکرون استیل

نازل مه‌پاش پرفشار 30 میکرون استیل، روزنه آن نسبت به مدل 20 میکرون بزرگ‌تر است و میزان پودردهی آب آن کمتر یا به‌عبارت‌دیگر دبی (خروجی آب) آن بیشتر از مدل اولی است.

این نوع نازل از جنس استیل ساخته می‌شود و ماندگاری طولانی‌تری نسبت به جنس سرامیک دارد.

  1. نازل مه ‌پاش پرفشار 40 میکرون فیلتردار و سرامیکی

نازل مه‌پاش پرفشار 40 میکرون فیلتردار، مصارف خانگی دارد و نسبت به مدل‌های دیگر نازل پرکاربردتر است. در مه‌پاش پرفشار با پمپ‌های صنعتی نیزکار می‌کنند. نازل‌های مه‌پاش 40 میکرون دارای یک فنر قوی هستند که فشار آب باعث شکستن مه‌پاش در آنها نمی‌شود.

نازل مه‌پاش 40 میکرون دارای سری سرامیکی است که در صورت بروز مشکلی نیاز به تعویض کل مه‌پاش نیست و تنها می‌توان قطعه سرامیکی آن را تعویض کرد. همچنین به علت دارابودن فیلتر در این نوع نازل، میزان رسوب و گرفتگی نازل در آن کنترل می‌شود.

  1. نازل مه ‌پاش پرفشار 50 میکرون فیلتردار و سرامیکی

نازل مه‌پاش پرفشار 50 میکرون، روزنه آن نسبت به مدل‌های دیگر بزرگ‌تر است و میزان پودردهی آب آن کمتر یا به‌عبارت‌دیگر دبی (خروجی آب) آن بیشتر است. نازل مه‌پاش پرفشار 50 میکرون برای مصارف خانگی کاربرد چندانی ندارد.

نازل مه‌پاش 50 میکرون دارای سری سرامیکی است که در صورت شکستگی نیاز به تعویض کل مه‌پاش نیست و تنها می‌توان قطعه سرامیکی آن را عوض کرد. این نوع نازل برای گیاهانی که با قطرات بزرگ آب سازگار هستند به کار برده می‌شود.

راه اندازی

نحوه راه‌اندازی و نصب مه‌پاش گلخانه‌ای

هنگامی که بهترین نازل مه‌پاش گلخانه‌ای را برای نیازهای خود انتخاب کردید، مهم است که آن را به‌درستی نصب کنید؛ بنابراین بهتر است از کارشناسان خبره در این زمینه کمک بگیرید. اما به‌طورکلی فرایند به شرح زیر است:

  • مه‌پاش را با استفاده از لوله‌های پلی‌اتیلن یا پلی‌آمید در گلخانه خود نصب کنید.
  • تعداد نازل‌های موردنیاز را تعیین کنید. نیازهای جریان آب‌وهوا و یک پمپ را با فشار موردنیاز محاسبه کنید.
  • تنظیمات مه‌پاش را برای کارکرد با دستگاه تایمر مه‌پاش تنظیم کنید.

جهت خرید انواع نازل‌های مه‌پاش گلخانه‌ای در سایزها و جنس‌های مختلف می‌توانید به صفحه خرید نازل مه پاش مراجعه نمایید.

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار