|
|
کدخبر: ۱۸۵۴۲۹

خرید ویلا یکی از بحث هایی است که بسیار جذاب و مهم بوده و برای افراد بسیاری جذاب است. ویلا شمال میان افراد بسیار محبوب بوده و اکثریت افراد سعی در خرید آن دارند. گرچه خرید ویلا بسیار زیبا بنظر میاید اما باید به یاد داشته باشید که این کار سختی هایی نیز دارد. به این معنا که شما اگر می خواهید برای خرید ویلا در شمال خصوصا ویلای ارزان قیمت اقدام کنید، باید یک سری اطلاعات را بدانید. به عنوان مثال اول باید با انواع ویلا آشنا شوید تا به این نتیجه برسید که کدام ویلا با شرایط شما سازگار تر است یا باید با موارد حقوقی خرید ویلا در شمال آشنا شوید تا از لحاظ قانونی به مشکل برنخورید. حال در این مقاله ما قصد داریم درمورد خرید ویلای ارزان قیمت در شمال با شما صحبت کنیم پس اگر جزو افرادی هستید که به دنبال ویلای ارزان قیمت هستید،  با ماه همراه باشید.

خرید ویلا در شمال

ویلای ارزان چه اهمیتی دارد ؟

جمله ویلای ارزان قیمت هزاران بار در گوگل سرچ شده که حتی این امر موجب شده تا عبارت ویلای ارزان قیمت جزو سرچ های پیشنهادی گوگل قرار بگیرد. به همین دلیل مشتریان باید درمورد آن اطلاعاتی کسب کنند. همانطور که روشن است قیمت ویلا در قسمت های مختلف شمال کشور یکسان نیست و دلیل آن می تواند موقعیت، محدوده جغرافیایی، منطقه آن، نوع ویلا، امکانات منحصر به فردی که برای هر ویلا در نظر گرفته شده است، متراژ آن و هزاران دلیل دیگر باشد. در ادامه می خواهیم اطلاعات ارزشمندی درمورد  ویلای ارزان قیمت به شما بدهیم. پس این مقاله را از دست ندهید.

ویلای ارزان

معمولا ویلا های جنگلی و یا ویلا ها سنتی قیمت مناسب تر یا پایین تری نسبت به ویلا های دیگر دارند که به اصطلاح اقتصادی هستند و شما می توانید برای خرید آن ها اقدام کنید. اما اگر بودجه کمی دارید یا قصد دارید که هزینه کمتری برای خرید ویلا بپردازید می توانید سراغ ویلا های شهرکی  و ویلا هایی که ساختمان قدیمی تری دارند بروید. ویلا های شهرکی به دلیل اینکه موقعیت و آرامش کمتری دارند قیمتشان نیز پایین تر و مناسب تر است. اما معایب و مزیت هایی نیز دارد.

اطلاعات مهم درمورد خرید ویلای ارزان

اکثریت مشتریان هنگام خریداری ویلا فقط به قیمت آن توجه می کنند و حتی فراموش می کنند که ببینند ویلایی که قصد خریدش را دارند دارای ویژگی ها و شرایط مطلوب آن ها باشد یا خیر. در حالی که خرید ویلا یک سری نکات دارد که توجه کردن به آن ها ضروری است که این نکات شامل موارد زیر است :

- سند

اولین و البته مهم ترین نکته سند  ویلا است. ممکن است ویلایی که قصد خریداری آن را دارید سند نداشته باشد و به دلیل اینکه ساخت آن به اتمام نرسیده  باشد و یا به تمام رسیده باشد و دارای سند باشد و سند آن شش دانگ به نام یک نفر نباشد و به نام دو یا چند نفر باشد. در این مواقع باید حواستان باشد که عجله نکرده و تنها با شنیدن قیمت آن و ارزان بودنش چشمانتان را روی همه چیز نبندید. در ای موارد باید قولنامه ای جهت حل این نوع مشکلات حتما تنظیم کنید که ممکن است در آن رضایت سایر افراد قید شده باشد و یا حتی رضایت نامه پیمانکار عهده دار پروژه ویلا باشد.

- منطقه ویلا

اگر ویلایی که قیمت مناسب و پایینی دارد را پیدا کردید و قصد خرید آن را دارید، باید این نکته را فراموش نکنید که ارزان بودن آن حتما یک دلیل دارد. یکی از این دلایل می تواند منطقه ای باشد که ویلا در آن قرار دارد در نتیجه شما باید ویلا های دیگر را در آن منطقه جستجو کنید که ایا ویلا های دیگری مناسب با شرایط شما در آن منطقه وجود دارد یا خیر.. درصورتی که تفاوت قیمت آن ها با ویلای شما بسیار زیاد بود، باید شک کنید و بلافاصله دنبال دلیل دیگری بگردید زیرا ممکن است ویلای مد نظرتان یک مشکل دیگری داشته باشد. البته تفاوت قیمت می تواند به نوع ویلای شما نیز مربوط باشد به این معنا که شاید بافت ویلای شما قدیمی باشد اما ویلا های دیگر لوکس و یا مدرن باشند.

- امکانات

نکته دیگری که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید امکانات آن ویلا است. به عنوان مثال برخی از ویلا ها ممکن است انشعاب آب، برق یا گاز نداشته باشند که همین امر باعث به وجود آمدن مشکلات مختلفی برای شما می شود. شاید در خرید آن هزینه کمی بپردازید اما ممکن است بعد از خرید آن هزینه بیشتری برای تعمیرات آن بپردازید.

- املاک وام دار

معمولا خانه ها و املاکی که وام دارند نسبت به املاک دیگر قیمت پایین تری دارند. اما لازم به ذکر است که خریدار بعد از آن باید سریعا اقدام به پرداخت آن وام کند  در آخر هزینه صرف شده برای ملک با هزینه واقعی آن ملک برابر شود که در این شرایط هیچ قیمت ارزان قابل توجهی برای ملک وجود ندارد و فقط هزینه وام از آن کسر شده است. درواقع این موضوع باید قبل از انعقاد قولنامه به خریدار اطلاع داده شود اما گاهی اوقات این اتفاق نمی افتد. در نتیجه باید قبل از عقد قرار دارد سند بررسی شود و از داشتن وام اطمینان حاصل کرد.

- قدمت ویلا

همانطور که مشخص است ویلا هایی که قدمت زیادی دارند یا به اصطلاح قدیمی تر هستند قیمت پایین تری نسبت به ویلا های نو ساز دارند. از همین رو شما می توانید ویلا های قدیمی را با قیمت مناسبی خریداری کنید اما باید توجه داشته باشید که ویلایی که می خرید خیلی قدیمی و فرسوده نباشد و ساختمان آن حتما پا برجا باشد. اگ ویلای شما فرسوده باشد دیگر قیمت ویلا مد نظر نیست و باید قیمت زمین آن در نظر گرفته شود. اما اگر جزو افرادی هستید که به ویلا های نو ساز و شیک علاقه دارید و در عین حال می خواهید ویلایتان قیمت مناسب و پایین تری نسبت به ویلا های لوکس و مدرن داشته باشید پیشنهاد می کنیم سراغ ویلا های نو ساز درون شهرک ها بروید.

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار