|
|
کدخبر: ۱۸۵۴۶۲

1

وقتی برای آرایش کامل خود وقت گذاشته اید، می خواهید ماندگاری داشته باشد. چه به یک روز کاری ده ساعته یا یک شب رقصیدن بروید، ماندگاری آرایش شما مورد آزمایش قرار خواهد گرفت. متخصصان زیبایی و آرایشگران اهمیت پرایمرها را موعظه می کنند، اما اسپری های فیکس کننده می توانند به همان اندازه مفید و مهم باشند. این اسپری ها که روی آرایش شما اعمال می شوند، به حفظ همه چیز در جای خود کمک می کنند. بهتر از همه، استفاده از این اسپری های فیکس کننده ساده است، بنابراین اضافه کردن این محصول به روال زیبایی خود مشکلی نخواهد بود.

مهر و موم آرایش شما

۱. بطری اسپری خود را تکان دهید.

اسپری های مختلف حاوی مواد مختلفی هستند و بسیاری از آنها حاوی موادی هستند که می توانند در ته بطری ته نشین شوند. برای اطمینان از دریافت مخلوط مناسب، چند تکان ملایم به بطری خود بدهید. لازم نیست آن را به شدت تکان دهید - فقط به اندازه ای که همه آن را مخلوط کنید.

۲. تمام صورت خود را اسپری کنید.

بطری را شش تا هشت اینچ از صورت خود دور نگه دارید. شما می خواهید کل صورت خود را یکنواخت کنید، بنابراین آن را از نزدیک اسپری نکنید. محصول را چند بار اسپری کنید تا از پوشش کامل و یکنواخت مطمئن شوید.

اسپری فیکس کننده روی لایه بالایی آرایش مانند برنزه کننده، سایه چشم و رژگونه بهتر عمل می کند. اگر می خواهید فونداسیون و کانسیلر خود را در جای خود نگه دارید، قبل از استفاده از پرایمر روی صورت خود استفاده کنید. اسپری های پرایمر و فیکس کننده را می توان با هم استفاده کرد.

یک راه برای اطمینان از پوشش کامل این است که اسپری تنظیم کننده را به شکل "X" روی صورت خود اسپری کنید و سپس دوباره به شکل "T" روی صورت خود اسپری کنید.

۳. اسپری به طور طبیعی خشک شود.

هنگامی که اسپری فیکس کننده خود را اسپری کردید، اجازه دهید صورت خود در هوا خشک شود. زمان زیادی طول نمی کشد تا پوست شما اسپری را جذب کند. اسپری را در جایی روی صورت خود نمالید یا مخلوط نکنید، در غیر این صورت ممکن است آرایش خود را بهم بریزد.

۴. استفاده مجدد اسپری فیکس کننده

اسپری فیکس کننده خود را در طول روز دوباره استفاده کنید. اسپری تنظیم کننده را داخل کیف خود داشته باشید تا هر زمان که خواستید آن را استفاده کنید. بسته به اسپری تنظیم خاصی که انتخاب کرده اید، می تواند شما را خنک کند، آرایش شما را مات کند و پوست شما را در طول روز آبرسانی کند.

اگر آرایش خود را لمس کردید یا دوباره آرایش کردید، مطمئن شوید که دوباره اسپری کنید.

تقویت تاثیر آرایش

2

۱. استفاده از اسپری برای مرطوب کردن اسفنج

از آن برای مرطوب کردن اسفنج فونداسیون خود استفاده کنید. بسیاری از افراد از بیوتی بلندر یا یک نسخه عمومی از این اسفنج آرایشی معروف برای استفاده از فونداسیون مایع خود استفاده می کنند. برای استفاده صحیح از این اسفنج، باید قبل از آرایش آن را مرطوب کنید. به جای استفاده از آب، می توانید از اسپری تنظیم کننده برای مرطوب کردن اسفنج استفاده کنید.

این ممکن است با همه اسفنج ها کار نکند. برخی از مارک ها ممکن است در اثر یک اسپری تنظیم کننده خراب شوند، بنابراین مراقب باشید.

رطوبت روی اسفنج به ترکیب و صاف شدن فونداسیون به راحتی و یکنواخت کمک می کند.

۲. آن را روی برس سایه چشم خود اسپری کنید.

بسیاری از سایه‌های پودری بسیار کم رنگ می‌شوند و به نظر می‌رسد که باید چندین لایه را بپوشانید تا به رنگ پررنگ و رنگدانه‌ای که می‌خواهید برسید. اسپری تنظیم کننده می تواند به این امر کمک کند. برس سایه خود را بردارید و آن را در سایه چشم پودری که قرار است استفاده کنید فرو کنید. سپس، قبل از اینکه آن را روی چشم خود بمالید، براش آرایشی را با اسپری تنظیم کننده خود اسپری کنید. این باعث می شود سایه نسبت به پودر خشک به تنهایی مات و پررنگ تر شود.

سایه چشم روی پلک شما مرطوب می شود، اما به سرعت خشک می شود.

اسپری تنظیم کننده به انواع سایه چشم شما کمک می کند در جای خود باقی بماند و در تمام طول روز بدون لکه یا چروک ماندگاری بماند.

۳. برس کانسیلر زیر چشم خود را اسپری کنید.

3

برای پوشاندن سیاهی دور چشم و روشن‌تر نشان دادن چشم‌ها، زیر چشم خود کانسیلر بزنید. از انگشت خود برای ضربه زدن به چند نقطه از محصول استفاده کنید. سپس برس کانسیلر خود را قبل از استفاده از اسپری تنظیم کننده اسپری کنید تا در کانسیلر خود ترکیب شود.

با مرطوب کردن برس کانسیلر خود با اسپری تنظیم کننده، ترکیب کردن کانسیلر را آسان تر می کنید.

انتخاب اسپری تنظیم کننده

۱. انتخاب اسپری مناسب با نوع پوست خود

درست مانند همه محصولات صورت، محصولات مختلف روی پوست های مختلف بهترین عملکرد را دارند. اگر پوست بسیار خشکی دارید، ممکن است بخواهید از محصولات حاوی الکل خودداری کنید، زیرا می تواند پوست شما را بیشتر خشک کند. در عوض، اسپری‌های گیراکننده بدون الکل را پیدا کنید که خاصیت مرطوب‌کنندگی و آبرسانی دارند. اگر پوستی به طور طبیعی چرب دارید، به دنبال یک اسپری بدون چربی باشید که روکش مات ایجاد کند.

اگر پوست مختلط دارید، می توانید با اسپری های تنظیم کننده مختلف بازی کنید تا زمانی که یکی را که دوست دارید پیدا کنید. اسپری های زیادی برای انواع پوست به بازار عرضه می شوند، بنابراین این اسپری ها محل خوبی برای شروع خواهند بود.

۲. آب و هوا را در نظر بگیرید.

در روزهای گرم و مرطوب، آرایش تمایل به "ذوب شدن" از صورت شما دارد. اسپری تنظیم کننده ای پیدا کنید که خنک کننده و مقاوم در برابر عرق باشد. اگر در آب و هوای سرد یا در فصل زمستان هستید، یک اسپری مرطوب کننده را امتحان کنید تا از پوست شما در برابر هوای خشن و خشک محافظت کند.

۳. انتخاب اسپری با رنگ مناسب

اسپری را انتخاب کنید که رنگ مورد نظرتان را به شما بدهد. این یک موضوع ترجیح شخصی است. برخی افراد دوست دارند صورت تمام شده و آرایش شده آنها مات و کاملاً بدون براق باشد. برخی دیگر ظاهری شبنم دار و درخشان را ترجیح می دهند. هنگام انتخاب یک اسپری گیرا، حتما این را در نظر بگیرید. برخی چهره شما را مات می کنند و برخی دیگر کمی درخشش شبنم به شما می دهند.

۴. انتخاب اسپری حاوی SPF

4

در روزهای آفتابی از اسپری با SPF استفاده کنید. مهم نیست که آرایش ما چقدر عالی به نظر می رسد، هیچ هک زیبایی بهتر از محافظت از آن در برابر نور خورشید وجود ندارد. اگر به بیرون در معرض نور خورشید می روید، یک اسپری تنظیم کننده با SPF در آن پیدا کنید. قبل از خروج آنرا روی صورت خود بمالید و در طول روز مجدداً استفاده کنید. نه تنها به ماندگاری آرایش شما کمک می کند، بلکه از شما در برابر آفتاب سوختگی و سایر اثرات منفی نور خورشید محافظت می کند.

در حالی که یک اسپری تنظیم کننده SPF می تواند کمی محافظت در برابر آفتاب داشته باشد، همچنان باید از بهترین کرم ضد آفتاب استفاده کنید، زیرا اسپری به تنهایی برای محافظت موثر از پوست کافی نیست.

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار