|
|
کدخبر: ۱۸۵۵۸۷

تشخیص ویژگی های یخچال برای یک عمر چگونه ممکن است؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی فاکتورهای مهم در انتخاب این نوع کالاها بپردازیم.

یخچال برای یک عمر چه ویژگی هایی دارد؟ در این مقاله می خواهیم به معرفی برخی از فاکتورهایی که می توانید با کمک آن برای تهیه یک یخچال باکیفیت اقدام کنید بپردازیم. همچنین در ادامه نکاتی را در خرید این نوع کالاها ذکر کرده ایم. فرقی نمی کند یک یخچال دوو از برند داخلی تهیه می کنید یا خارجی، شما می توانید از مطالب ذکر شده در این مقاله برای هردو گروه کالاها استفاده نمایید.

یخچال برای یک عمر چه ویژگی هایی دارد؟

معمولا خرید لوازم خانگی بادوام که قیمت زیادی دارند، بسیار مهم است. به همین خاطر می بایست معیارهایی را از این جهت برای انتخاب لوازم خانگی درنظر داشته باشید. در این راستا می خواهیم به چند فاکتور زیر اشاره کنیم که عبارتند از:

 • برند: شاید یکی از مهم ترین فاکتورهایی که تا حدودی می توانیم به کمک آن خیالمان را راحت تر کنیم، برند و نام تجاری سازنده دستگاه باشد. مثلا محصولات یخچال اسنوا با پشتیبانی و سابقه ای که در زمینه تولید لوازم خانگی در ایران دارند، می توانند محصولات باکیفیتی ارائه نمایند.
 • مصرف انرژی: شما می توانید با مشاهده گرید آ در مصرف انرژی برای دستگاه های لوازم خانگی خود، عملکرد بهینه تری را مشاهده کنید. این ویژگی می تواند نشانگر کارآمدی و پیشرفته بودن تکنولوژی دستگاه شما بوده که معمولا با تولید حرارت کمتر و کاهش استهلاک قطعات داخلی همراه است. به این نکته توجه کنید که این عامل به تنهایی تضمین کننده کیفیت یخچال برای یک عمر نیست ولی می تواند در افزایش طول عمر آن موثر باشد.
 • صدا و لرزش: در خرید لوازم خانگی مهم است که به وضعیت موتور دستگاه، لرزش و صدایی که از خود تولید می کند توجه کنید. این عامل نیز باعث می شود تا دستگاه در هنگام استفاده روزمره شما را اذیت نکند و تا حدودی از عملکرد آن اطمینان داشته باشید.
 • سیستم خنک کنندگی قوی: به طور معمول یکی از قسمت هایی که اکثرا در یخچال ها دچار مشکل می شوند، سیستم خنک کنندگی آنها است. در این حالت هرچقدر دستگاه از موتورها، فن ها، کمپرسورها و سیستم های پیشرفته تر و قوی تری استفاده نماید، می توانید انتظار یک یخچال برای یک عمر را داشته باشید.

آشنایی با ویژگی های یک یخچال بادوام

نکات مهم در انتخاب یخچال های باکیفیت

علاوه بر نکات بالا که در انتخاب یک یخچال برای یک عمر بیان کردیم، می توانید برخی موضوعات زیر را نیز در نظر داشته باشید که عبارتند از:

 • بودجه موردنیاز: همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، یخچال از گران ترین لوازم خانگی است که باید بودجه خوبی را برای آن درنظر بگیرید. در این حالت مهم است که با توجه به مخارجی که کنار گذاشته اید، برای انتخاب این نوع کالاها اقدام کنید. یخچال دیپوینت برای بودجه های مختلف، کالاهای گوناگونی را ارائه کرده است که می توانید انتخاب های اقتصادی نیز برای تهیه کالاهای آن داشته باشید.
 • گنجایش یخچال: فاکتور دیگری که می بایست برای انتخاب یک یخچال مناسب خانواده خود به آن توجه کنید، ظرفیت داخلی است. معمولا گنجایش یخچال بسته به روش زندگی افراد متفاوت است. با این حال می توان گفت خانواده های 2-3 نفره به یخچالی با ظرفیت 200-300 لیتر، خانواده های 4 نفره به یخچالی با ظرفیت 300-400 لیتر و خانواده های 5-6 نفره به یخچال هایی با ظرفیت 400-500 لیتر نیاز دارند.
 • ابعاد یخچال: قبل از آنکه یخچالی را پسند کنید، حتما به متراژ آشپزخانه و دکوراسیون آن دقت نمایید. این مورد به ویژه برای کسانی که آشپزخانه کوچکی دارند و یا از قبل محل یخچال در دکوراسیون آشپزخانه قرار داده شده است، بسیار مهم است. شما می توانید ابعاد دقیق هرمدل را با سرچ کردن در اینترنت مشاهده کنید.
 • فروشگاه معتبر: در نهایت توصیه می کنیم خرید های خود در لوازم خانگی را از فروشگاه های معتبر انجام دهید. این محل ها می توانند نمایندگی های برند و یا جاهایی باشند که کم حاشیه تر بوده و کالاهایی با ضمانت و گارانتی ارائه می کنند.

آشنایی با یخچال های باکیفیت

روش های بیشتر کردن طول عمر یخچال

روش هایی که می توانید به کمک آن برای افزایش عملکرد یخچال برای یک عمر اقدام کنید عبارتند از:

 • محل قرارگیری یخچال را از دیوارها به فاصله مناسبی قرار دهید. این مکان باید جایی باشد که هوای محیط کاملا متعادل باشد. از گرما به دور بوده در غیراینصورت منجر به استفاده بیش از حد از سیستم خنک کنندگی داخلی و کاهش عمر آن می شود.
 • دقت در جابه جایی یخچال: نکته دیگری که باید بدانید آن است که یخچال باید به درستی حمل شود. اگر قصد استفاده از یک یخچال برای یک عمر را دارید، می بایست حتما آن را به درستی به مکان آن هدایت کرده، از وارد شدن ضربه به پشت یخچال به خصوص موتور و کندانسورها، درب و بدنه که در محیط بیرونی قرار دارند جلوگیری کنید.

از دیگر نکات در این بخش برای حفظ یخچال برای یک عمر می توان گفت:

 • همچنین مهم است که از تکان دادن یخچال جلوگیری کنید.
 • حتما از محافظ برق برای جلوگیری از اثرات مخرب نوسانات آن برای یخچال استفاده کنید.
 • دمای یخچال را بیش از حد و برای مدت طولانی پایین نگه ندارید.

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار