|
|
کدخبر: ۲۲۰۳

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز گفت: بودجه‌ای که در قانون برای این موضوع پیش‌بینی شده رقمی بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان است که امیدواریم تخصیص آن هر چه زودتر صورت گیرد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از مهر، محسن نصیری در حاشیه برگزاری جشن گلریزان با بیان اینکه امیدواریم دولت کمکهای مستمری هر ساله به این انجمن داشته باشد گفت: بودجه‌ای که در قانون برای این موضوع پیش‌بینی شده رقمی بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان است که امیدواریم تخصیص آن هر چه زودتر صورت گیرد.

مدیرعامل حمایت از زندانیان مرکز با بیان اینکه این مبلغ از طریق سازمان زندان‌ها به انجمن‌های حمایت از زندانیان سراسر کشور تعلق می‌گیرد درباره سرانه فعلی خانواده زندانیان تحت پوشش گفت: آنچه از ناحیه کمک افراد خیر به انجمن‌های حمایت پرداخت می‌کنیم برای خانواده یک نفره ۵۰ هزار تومان، خانواده ۲ نفره ۶۰ هزار تومان، خانواده ۳ نفره ۷۰ هزار تومان و خانواده ۴ نفره به بالا ۸۰ هزار تومان به صورت مستمری ماهانه است.

وی در پاسخ به سوالی درباره استفاده از مسکن مهر برای حل مشکلات مسکن خانواده زندانیان خاطرنشان کرد: این موضوع را در دستور کار داریم و نامه‌نگاری‌هایی هم با وزارت راه‌وشهرسازی انجام داده‌ایم و اما در پاسخ به ما گفتند این موضوع باید از طریق کمیته امداد پیگیری شود. با کمیته امداد نیز نامه‌نگاری‌هایی انجام دادیم اما هنوز موفق به نهایی کردن نشده‌ایم.

نصیری در پاسخ به اینکه چند درصد خانواده‌های تحت پوشش انجمن حمایت به خاطر عدم توجه مسئولان به جمعیت کیفری زندان‌ها اضافه شده‌اند، گفت: آمار دقیقی از این تعداد نداریم ولی بر اساس برآورد سازمان زندان‌ها متاسفانه در ۲ سال اخیر تعدادی از ورودی‌های زندان‌ها متعلق به اقوام درجه یک برخی از زندانیان است که در حال تحمل کیفرند.

ارسال نظر