|
|
کدخبر: ۲۲۰۴

یک فعال فرهنگی و اجتماعی گفت: مکالمه رایگان در ساعات استراحت به بهداشت روانی جوانان خدشه وارد خواهد کرد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، عشرت شایق، فعال فرهنگی و اجتماعی و کارشناس مسائل زنان در خصوص خدمات مخابرات در راستای مکالمه رایگان از ساعت ۱۲ شب تا ۷ صبح و آسیب‌های آن اظهار داشت: برخی از تبلیغات که از سوی اپراتور تلفن همراه ارائه می شود بسیار تعجب بر انگیز است.

وی ادامه داد: وقتی ما در جامعه اسلامی به دنبال این بوده که سبک زندگی اسلامی و ایرانی را جلو ببریم و ارزش‌ها محور باشد برخی مانند مخابرات برای سود مالی تبلیغات مهمل و تعجب بر انگیز ارائه داده و خدماتی همراه با اسیب برای نوجوانان و جوانان رو کرده و هدف گذاری می کنند در واقع برای رسیدن به سود دست به هر کاری می زنند.

* ارائه خدماتی مانند پیامک رایگان ناهنجاری رفتاری به دنبال دارد

این فعال فرهنگی و اجتماعی و کارشناس مسائل زنان گفت: زیاد صحبت کردن با تلفن همراه خود مشکلاتی را به همراه دارد و در این میان ارائه خدماتی مانند پیامک رایگان ناهنجاری رفتاری به دنبال دارد که باید در این زمینه استاندارسازی صورت گیرد و نوع تبلغات و امکانات با استاندارد برای دارندگان تلفن همراه فراهم شود.

شایق با بیان اینکه مکالمه رایگان در ساعات استراحت به بهداشت روانی جوانان خدشه وارد خواهد کرد، اظهار داشت: همانطور که برای لوازم ارایشی باید وزارت بهداشت و درمان نظارت داشته باشند در این خصوص نیز باید نظارت صورت گیرد چرا که این تبلیغات خدشه به بهداشت روانی و ارزش‌های رفتاری و اخلاقی را وارد کرده و رفتار های نوجوانان و جوانان را تحت شعاع قرار می دهد.

*تبلیغات این روز های تلفن همراه قابل تامل است

وی با اشاره به اینکه تبلیغات این روز های تلفن همراه قابل تامل است، ادامه داد: صبحت کردن خود به تنهایی ارزشمند نیست چه برسد که در زمان استراحت و از ساعت ۱۲ شب تا ۷ صبح به صورت رایگان باسد و جوانان به راحتی به آن گرایش پیدا کنند در حقیقت این تشویقات و خدمات هنجارشکنی بوده و منجر به ناسازگاری در خانواده می شود.

این فعال فرهنگی و اجتماعی و کارشناس مسائل زنان با بیان اینکه به نظر بنده زمان مهمل برای صحبت کردن بیهوده ارائه شده است، اظهار داشت: مسئولان باید اوقات فراغت را غنی سازند نه اینکه آن را پر کنند و اگر غرب و هر کشوری بداند که برای پر شدن اوقات فراغت چنین اقدامی صورت گرفته ما را مضحکه قرار می دهند چرا که چه کشوری اوقات فراغت را در ساعات استراحت غنی و پر می سازد!

شایق با اشاره به اینکه تعداد کمی بی‌خواب بوده و از این خدمات ارائه می دهند ولی مابقی به این شکل نیست، گفت: برخی از افراد برای به دست آوردن سود و پول با اجتماع، فرهنگ و خانواده بازی می کنند که حتما باید مسئولان با افرادی که چنین تبلیغاتی کرده و دچار به هم ریختگی روحی و روانی افراد و مجادله در خانواده می شوند برخورد کنند.

* برخورد جدی با تبلیغات مکالمه رایگان از ۱۲ شب تا ۷ صبح

وی با بیان اینکه باید با برندها و افرادی که تنها به دنبال سود اقتصادی بوده و دست به هر اقدامی می زنند برخورد شود، اظهار داشت: باید مسئولان و افرادی که این تبلیغات را انجام می‌دهند خود را جای خانواده قرار داده و نگاه عالمانه داشته باشند نه نگاه کورانه.

این فعال فرهنگی و اجتماعی و کارشناس مسائل زنان بیان کرد: در واقع در حال حاضر این تبلیغات که آسیب رسان به روح و فرهنگ و جسم انسان‌هاست به طور کامل و علنی صورت می گیرد که باید با این افراد برخورد شود و جلوی آن را گرفته شود.

شایق افزود: نظارت بیشتر در خانواده و نبود چنین خدماتی مشکلات را تا حدودی رفع خواهد کرد.

ارسال نظر