|
|
کدخبر: ۲۵۴۳۶

یدالله صمدی از پیشنهاد ساخت یک سریال الف ویژه درباره زندگی شهید مطهری از سوی معاونت سیما خبر داد و اعلام کرد در سن ۶۱ سالگی بسیار به ساخت سریال درباره این انسان اهل فتوت و عرفان علاقمند است و زندگی دور از سیاست او را می سازد.

به گزارشامید، یدالله صمدی فیلمنامه نویس و کارگردان سینما و تلویزیون که در حوزه آثار فاخر آخرین بار " شوق پرواز " درباره زندگی شهید عباس بابایی به کارگردانی او روی آنتن شبکه یک رفت، در گفتگو با مهر از آغاز کارش در یک سریال تازه الف ویژه خبر داد و اظهار کرد: از طرف معاونت سیما یعنی دکتر دارابی و دکتر فنائیان به من پیشنهاد ساخت یک سریال الف ویژه داده شده است که یک ماهی می‎شود درگیر تحقیقات آن هستم و چند ماه نیز صرف نگارش این سریال خواهد شد.

وی افزود: این اثر درباره زندگی شهید مرتضی مطهری است و من در این یک ماه کتاب های فراوانی درباره او خوانده ام. وی انسانی اهل فتوت و عرفان بوده است و بسیار علاقمندم زندگی او را بسازم. در واقع پس از " شوق پرواز " دلم می خواست کار الف ویژه دیگر بسازم که خوشبختانه پیشنهاد آن داده شده است.

علاقه به ساخت زندگی انسانی اهل معرفت در ۶۱ سالگی

این فیلمساز تصریح کرد: شهید مطهری انسانی است که بیشتر اهل معرفت، عرفان، علم و فتوت بوده است و من در این آخر عمری در سن ۶۱ سالگی راغبم زندگی او را سریال کنم. من همانطور که قبل از " شوق پرواز " از شهید بابایی تنها نام یک اتوبان را می‎شناختم و پس از تحقیقات فهمیدم با چه انسان بزرگی طرفم هستم، این بار هم همین اتفاق برایم رخ داده است و با شهید مطهری آشنا می شوم.

صمدی، شهید مطهری را انسانی بسیار بزرگ ارزبابی کرد و گفت: من آدم سیاسی نیستم و دوست ندارم کاری هم به سیاست داشته باشم، مطهری هم سیاستمدار نبوده بلکه عالم و عارفی دوست داشتنی است.

حضور شخصیت های معاصر از جمله امام(ره)، رهبر انقلاب و رفسنجانی

وی در پاسخ به اینکه برای روایت زندگی شهید مطهری کدام یک از شخصیت های معاصر وارد قصه خواهند شد؟ تأکید کرد: امام خمینی(ره)، آیت الله خامنه‎ای، آیت الله رفسنجانی از جمله این افراد هستند البته انسان های بزرگ دیگری نیز دور و بر او بوده و با او محشور شده‎اند که وارد قصه خواهند شد.

استفاده از ملکان برای طراحی گریم شخصیت‏ ها

کارگردان سریال نوروزی " هفت سین " در این باره که آیا فکری برای طراحی چهره و به واقعیت نزدیک شدن این شخصیت ها کرده است؟ توضیح داد: با سعید ملکان صحبت کرده ام. او باید در زمینه گریم به سریال کمک کند. ملکان در فیلم " فرزند صبح " برای امام خمینی(ره) دو گریم داشت که نظیر ندارند؛ اولی جمشید هاشم پور که او را برای شخصیت امام گریم کرد اما بازیگر این شخصیت عوض شد و ملکان برای بار دوم این بار عبدالرضا اکبری را گریم کرد. هر دو هم شبیه امام خمینی بودند و این طراح گریم یک نابغه است.

این فیلمساز یادآور شد: زندگی شهید مطهری یک تاریخ است و صرفا به حضور او بسنده نمی کنیم، بلکه تاریخی به واسطه زندگی دور از سیاست او روایت خواهد شد.

آغاز نشست با خانواده مطهری و همراهی با نویسندگان

صمدی در این باره که آیا شیوه روایت این قصه شبیه " شوق پرواز " صرفا به گذشته معطوف نمی‎شود و این بار نیز به روایت های موازی با زمان حال رغبتی نشان داده می‎شود یا خیر؟ اظهار کرد: قطعا همینطور خواهد بود. درصددم به محض جدی شدن کار، نشست‎هایی با خانواده شهید داشته باشم. روایت زندگی ایشان نیز از دوران کودکی آغاز خواهد شد. نگارش نیز سه تا چهار ماه به طول خواهد انجامید و من از جایی وارد کار نگارش خواهم شد.

تهران، قم و نجف لوکیشن‎های ساخت یک ساله سریال

وی در پایان درباره لوکیشن های این سریال و مدت زمان پیش بینی شده برای تصویربرداری گفت: تهیه کننده سریال شهید مطهری، سعید سعدی است. زندگی او در تهران، نجف و قم می‎گذرد و مدت زمان احتمالی تصویربرداری نیز یک سال است.

ارسال نظر