|
|
کدخبر: ۲۶۲۷

نودال برخلاف تبلیغاتی که می شود، به ویژه برای کودک در حال رشد مضر است.

به گزارش،امیدنیوزبه نقل ازخراسان، شاید نودال یک غذای عالی به نظر بیاید زیرا هم پخت آن آسان است و هم طعم خوبی دارد و روزی که شما حوصله پختن غذا را ندارید، راحت ترین کاری که به نظرتان می آید، پختن نودال است. اما سوالی که پیش می آید این است که، آیا جایگزین کردن نودال به جای غذاهای سالم درست است؟

نودال برخلاف تبلیغاتی که می شود، به ویژه برای کودک در حال رشد مضر است. نودال هرگز نمی تواند جای غذاهای مغذی را بگیرد اما اگر کودک اصرار دارد که نودال بخورد، باید آن را با سبزیجات فراوان تهیه کنید. در این مطلب به نقل از محققان، به بعضی از مضرات مصرف نودال اشاره می شود.

سرطان: بسته بندی های نودال حاوی ماده ای به نام «استیروفوم» است که در ایجاد سرطان نقش دارد.

سقط جنین: نتایج بررسی ها نشان می دهد، زنان بارداری که به مقدار زیاد از نودال های فوری استفاده کردند دچار سقط جنین شدند زیرا نودال تاثیر مخربی روی رشد جنین دارد.

پروپیلین گلیکول: این ماده نوعی ضد یخ است که در نودال موجود است. این ماده با حفظ رطوبت مانع از خشک شدن نودال می شود و به آسانی در بدن جذب می شود و در قلب، ریه و کلیه رسوب پیدا می کند.

سوء هاضمه: نودال در فرآیند هضم و جذب سیستم گوارشی تداخل ایجاد می کند و مصرف مداوم آن، باعثایجاد نفخ، یبوست یا حرکت نامنظم روده ها می شود.

چاقی مفرط: مصرف نودال، یکی از علل عمده چاقی مفرط است. این ماده غذایی حاوی چربی و میزان بالای سدیم است که باعثاحتباس آب در بدن می شود.

گلوتامین مونوکسید: ماده ای شیمیایی است که به بعضی غذاها به ویژه گوشت اضافه می شود تا مزه آن را حفظ کند. گفته می شود حدود یک تا ۲ درصد مردم به این ماده حساسیت دارند.

افرادی که به این ماده حساسیت دارند اما به طور منظم آن را مصرف می کنند، دچار سوزش و ناراحتی سینه و گر گر فتگی یا سردرد می شوند.

ارسال نظر

پربیننده ترین