|
|
کدخبر: ۲۸۹

رئیس مرکز مدیریت حوادثو فوریتهای پزشکی کشور در حاشیه نشست هماهنگی طرح امداد ساحلی گفت: در مجموع دو هزار و ۱۸۶ ماموریت امداد و نجات طی سال گذشته در سواحل مازندران انجام شد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از مهر، دکتر محمد طالبیان ضمن اعلام این خبر تصریح کرد: حدود ۳۰ پایگاه در مازندران، ۵ پایگاه در گیلان و ۳ پایگاه در گلستان برای طرح امداد ساحلی وجود دارد که به مسافران، مردم و افراد غرق شده خدمات ارائه می دهند.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۱۴۳ مورد ماموریت امداد و نجات در گیلان و ۴۹ مورد در استان گلستان انجام شد.

رئیس اورژانس کشور در مورد ارائه خدمات در دریا گفت: متولی اورژانس دریایی سازمان بنادر و کشتیرانی کشور و مسئول انتقال بیمار در خشکی وزارت بهداشت است.

طالبیان با اشاره به برگزاری همه ساله جلسات امداد و نجات ساحلی در مناطقی که طرح سالم سازی دریا انجام می شود، گفت: برگزاری این جلسات نتایج بسیار مثبتی به همراه داشته است.

پیگیر ایجاد اورژانس هوایی در مناطق محروم هستیم

معاون عملیات مرکز حوادثو فوریتهای پزشکی کشور نیز گفت: برای توسعه خدمات اورژانس در مناطق محروم پی گیر ایجاد اورژانس هوایی هستیم.

دکتر محمد سرور با اشاره به اینکه در حال حاضر ۶ پایگاه هوایی در کشور وجود دارد اظهار داشت: تنها پایگاه هوایی مازندران متعلق به وزارت بهداشت و درمان است.

وی با بیان اینکه برای توسعه پایگاههای امداد هوایی در کشور به ۴۴ بالگرد نیاز داریم، تصریح کرد: هر پایگاه تا شعاع ۱۵۰ کیلومتری باید خدمات ارائه کند.

سرور، تعداد ماموریتهای اورژانس هوایی در کشور را بیش از هفت هزار مورد اعلام کرد و گفت: بیشترین ماموریت اورژانس هوایی مربوط به حوادثترافیکی بوده است.

معاون عملیات مرکز حوادثو فوریتهای پزشکی کشور، خاطرنشان کرد: ۹۵ درصد حوادثترافیکی در جاده‌ها و اتوبان‌های کشور رخ می‌دهد.

توسعه امداد هوایی در اولویت قرار دارد

معاون عملیات مرکز حوادثو فوریت‌های پزشکی کشور در ادامه گفت: توسعه امداد هوایی در اولویت کاری ما قرار دارد.

سرور تصریح کرد: در صورت توسعه امداد هوایی می توان خدمات امدادی را به ۹۰ درصد کشور ارتقا داد.

وی با اعلام اینکه خدمات امداد و نجات در خشکی بر عهده ما است، اظهار داشت: برای خدمات دهی و امداد و نجات و ورود وزرات بهداشت به خدمات‌دهی در سطح دریا نیاز به قوانین بالادستی داریم.

معاون عملیات مرکز حوادثو فوریت‌های پزشکی کشورادامه داد: در حال حاضر مسئولیت امداد و نجات در دریا بر عهده سازمان بنادر و کشتیرانی است.

سرور با اشاره به وجود بیش از ۲۰ هزار کیلومتر جاده اصلی و ۱۵۰هزار کیلومتر جاده فرعی در کشور، اظهار داشت: با توجه به اینکه ۲۰هزار کشته و ۸۰۰ هزار مجروح در جاده های کشور رخ می دهد، عمده ماموریتی که برای ما تعریف شده حضور در سطح جاده‌های کشور است.

غرق شدگی مسئله ای کشوری است

براساس این گزارش، قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز گفت: غرق شدگی مسئله ای کشوری است لذا باید کاری کنیم تا افرادی که از مواهب طبیعی این استان استفاده می کنند کمترین ضربه را ببینند.

دکتر فرهنگ بابامحمودی با بیان اینکه تعداد افراد غرق شده رو به افزایش است، افزود: مسئولان کشوری باید بر این مسله که چرا غرق شدگی رخ می دهد، فکر کنند.

وی، با اشاره به تمایل خانواده ها برای حضور در مناطق ممنوعه اظهار داشت: باید با اقدامات موثر فرهنگی استفاده از نقاط کور و حادثه آفرین را به حداقل برسانیم.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، ادامه داد: در حال حاضر ترکشهای ناشی از غرق شدن، نصیب دانشگاه و ارگانهای خدمات رسان می شود.

ارسال نظر