|
|
کدخبر: ۳۰۷۹۴

نماینده انحصاری مرسدس بنز در ایران از آغاز مکاتبات این شرکت برای ورود به بازار ایران خبرداد و گفت: خودروسازان خارجی در راه ورود مجدد به بازار ایران هستند و به زودی خبرهای خوشی در این زمینه منتشر می شود.

به گزارشامیدبه نقل از مهر، سید رضا حسینی در نشست خبری از ارایه طرحی به دولت برای ساماندهی واردات خودرو به کشور خبرداد و گفت: هم اکنون واردات خودرو از طریق افراد متعدد صورت می گیرد که مشکلاتی را بوجود آورده است، در حالی که با پیگیری متوجه می شویم که بازار واردات خودرو در ایران تنها در دست ۵ تا ۶ نفر است.

وی افزود: هم اکنون واردات خودرو در ایران مافیایی است در حالی که در طرحی که شرکت بنز به دولت داشته، پیشنهاد شده است که واردات خودرو از سوی نمایندگی کمپانی های رسمی خودروسازان بزرگ در ایران، انحصاری شود و تنها این نمایندگان حق واردات خودرو داشته باشند.

وی تصریح کرد: در این طرح به صراحت به دولت اعلام شده است که در صورت انحصاری شدنوارداتخودرو توسط نمایندگی های رسمی خودروهای خارجی، شاهد افزایش درآمدهای گمرکی دولت از محل واردات خودرو و همچنین جلوگیری از ورود خودروهای بی کیفیت و فاقد گارانتی خواهیم بود.

به گفته حسینی، در صورت اجرایی شدن این طرح بازار خودروهای وارداتی در کشور ساماندهی خواهد شد، علاوه بر این درآمد دولت از محل واردات خودرو افزایش خواهد یافت و وضعیت خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی نیز ارتقا خواهد یافت.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه با درایت دولت، زمینه رفع تدریجی تحریمها فراهم شود، گفت: در این صورت شاهد همکاری هرچه بیشتر خودروسازان خارجی با خودروسازان داخلی خواهیم بود که در نهایت این وضعیت به ارتقای میزان رضایت مردم از خودروهایی که خریداری می کنند منجر خواهد شد.

حسینی از تمایل بنز برای همکاری با ایران و شرکت ایران خودرو خبرداد و گفت: در این زمینه پیشنهاداتی مطرح شده است.

وی با بیان اینکه بازار خودروی ایران بازار جذابی برای خودروسازان خارجی است، گفت: به عنوان مثال شرکت مرسدس بنز ایران تمایل زیادی به حضور در بازار ایران دارد و در همین راستا مکاتباتی نیز با این شرکت انجام شده و از نمایندگان شرکت بنز برای حضور در همایشی که آذر ماه امسال در تهران و با حضور خودروسازان بزرگ دنیا طراحی شده، دعوت شده است.

حسینی افزود: در حال حاضر حدود ۹ هزار دستگاه انواع خودرویبنزدر کشور وجود دارد که پنج هزار دستگاه از این تعداد در تهران تردد دارند که امیدواریم با فعال سازی دوباره نمایندگی های بنز، وضعیت فروش و خدمات پس از فروش این برند آلمانی را در ایران بهبود یابد.

وی گفت: همچنین طرحی در دست بررسی و اجرا داریم که در صورت نهایی شدن آن، کلیه خودروهای بنز موجود در کشور می توانند با پرداخت مبلغی دفترچه گارانتی ستاره ایران را دریافت کنند.

حسینی همچنین از برنامه واردات انواع مرسدس بنز سواری به ایران در سال ۲۰۱۴ میلادی خبر داد و گفت: هم اکنون مکاتباتی با شرکت بنز را آغاز کرده ایم و آنها نیز مشتاق به فعالیت هرچه بیشتر در ایران هستند. به زودی نیز اخبار خوبی درباره حضور خودروسازان خارجی در ایران به ویژه بنز خواهیم شنید.

ارسال نظر