|
|
کدخبر: ۳۱۴۵

داستان زندگی سرلشگر شهید عباس بابایی، برای مخاطبان فرانسوی زبان در شبکه سحر نمایش داده می شود.

به گزارشامیدبه نقل از ایرنا، مجموعه تلویزیونی «شوق پرواز» به سرپرستی کبری ملیحی برای مخاطبان فرانسوی زیرنویس شده است.


همچنین پروانه صالحی ترجمه و «آناهیت همپارنیان» ویراستاری این سریال را برعهده داشته اند.
مجموعه تلویزیونی «شوق پرواز» داستان زندگی خلبان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران سرلشگر شهید عباس بابایی را در ۴۸ قسمت ۲۵ دقیقه ای که به فرانسوی زیرنویس شده، روایت می کند.
«شوق پروار» به کارگردانی یداله صمدی و تهیه ­کنندگی جواد نوروزبیگی در سال ۹۰ از شبکه یک سیما پخش شد. شهاب حسینی، شهرام حقیقت دوست، افسانه بایگان، الهام حمیدی، اکبر عبدی، فرهاد قائمیان، عبدالرضا اکبری، عباس امیری، مهران رجبی، مینا جعفرزاده، مهدی فقیه، اتابک نادری، محسن افشانی، آنا برزینا، زهره حمیدی، بهزاد رحیم خانی، سیدعلی صالحی، کوروش تهامی، حسن جوهرچی، حسین بابایی، سلما بابایی، ستاره اسکندری و اکرم محمدی از جمله بازیگران این مجموعه تلویزیونی بوده اند.

** تدوین مستند «شش قرن و شش سال» به پایان رسید
تدوین فیلم مستند «شش قرن و شش سال» به کارگردانی و تهیه ‌کنندگی مجتبی میرتهماسب به پایان رسید.
پس از گذشت نزدیک به یک سال کار مداوم، هفته گذشته تدوین این فیلم مستند با زمان ۸۲ دقیقه توسط ژیلا ایپکچی به پایان رسید و صداگذاری فیلم توسط امیرحسین قاسمی آغاز شد.
در خلاصه موضوع فیلم آمده است: گروهی موسیقیدان تلاشی را آغاز کردند تا موسیقی فراموش‌شده? ۶۰۰ سال پیش ایران را از لابه‌لای تاریخ و به استناد کتاب‌ها و رسالات کهن بازیابی و بازخوانی کنند.


این گروه که نام «عبدالقادر مراغی» را برای خود انتخاب کرده، با ترکیب ۹ نوازنده، خوانندگی همایون شجریان و سرپرستی محمدرضا درویشی از شهریورماه ۱۳۸۵ فعالیت خود را برای بازخوانی تصنیف‌های منسوب به «خواجه عبدالقادر مراغی»(برجسته‌ترین موسیقی‌دان، نظریه‌پرداز و مصنف قرن هشتم و نهم هجری ایران) آغاز کرد و پس از شش سال تلاش موفق شد این آثار را بازخوانی و آن‌ها را در آلبومی به نام «شوقنامه» منتشر کند. در این فیلم پا به پای «گروه عبدالقادر مراغی» شاهد کشف اصوات، ملودی‌ها و ریتم‌های فراموش‌شده? موسیقی ایران خواهیم بود.


فیلم مستند «این فیلم نیست» ساخته? پیشین میرتهماسب سال گذشته از سوی آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا که مسئول برگزاری جوایز اسکار است، در فهرست اولیه ۱۵ فیلم نامزدهای بهترین اثر مستند اعلام شده بود.

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار