|
|
کدخبر: ۳۲۲۷

بنیانگذاران و روسای پیشین سازمان میراثفرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور معاون و مشاور ارشد محمدعلی نجفی، رئیس سازمان میراثفرهنگی و گردشگری شدند.

به گزارشامیدبه نقل از همشهری آنلاین، محمدعلی نجفی با صدور احکامی جداگانه مهدی حجت، رئیس پیشین سازمان میراثفرهنگی کشور و رئیس ایکوموس که به عضویت شورای چهارم شهر تهران درآمده بود را به معاونت میراثفرهنگی کشور و قائم مقام سازمان میراثفرهنگی منصوب کرد. همچنین در حکمی دیگر سیدمحمد بهشتی که او نیز سال‌ها ریاست سازمان میراثفرهنگی را برعهده داشت به سمت مشاور ارشد رئیس سازمان میراثفرهنگی منصوب شد.

در حکمی دیگر جلیل گلشن مدیر سابق موزه ملی ایران نیز به‌عنوان رئیس جدید پژوهشگاه میراثفرهنگی کشور جایگزین پریسا محمدی شد.

دکتر مهدی حجت ریاست ایکوموس(شورای بین‌المللی بناها و محوطه‌ها) در ایران را از سال ۱۳۸۵ تاکنون، برعهده داشت. وی مدرک کارشناسی ارشد در رشته معماری از دانشگاه تهران و دکتری در رشته حفاظت از بناهای تاریخی از دانشگاه یورک انگلستان را دارد. حجت همچنین نخستین رئیس سازمان میراثفرهنگی کشور بود.

سیدمحمد بهشتی نیز از سال ۷۳ تا ۷۶ مدیرعامل سازمان توسعه فضاهای تهران و از سال ۷۶ تا ۸۳ رئیس سازمان میراثفرهنگی کشور بود. پس از آن نیز از سال ۸۳ تا ۸۴ مدیریت پژوهشگاه سازمان را برعهده گرفت. او سپس مدیر دانشنامه‌ تاریخ معماری و شهرسازی شد و امسال برای سومین‌بار ریاست کمیته موزه‌های ملی ایران(ایکوموس) به او سپرده شد.

جلیل گلشن نیز که مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته باستان‌شناسی از دانشگاه تهران گرفته بین سال‌های ۶۱ تا ۶۶ رئیس موزه ایران باستان بود و از سال ۶۷ تا ۷۱ مدیریت اداره میراثفرهنگی استان تهران را برعهده داشت. وی از حدود سال۷۱ تا ۸۳ معاون پژوهشی سازمان میراثفرهنگی بود و پس از آن به‌عنوان مدیرکل باستان‌شناسی سازمان میراثفرهنگی(به‌مدت یک‌سال)، مدیرکل محوطه‌ها و بناهای تاریخی و همچنین مدیرکل اموال فرهنگی و تاریخی مشغول بود.

ارسال نظر