|
|
کدخبر: ۳۳۲

زائرانی که از امروز وارد مدینه منوره می‌شوند سفرشان ۲۱ روزه است و در هر دو شهر مدینه و مکه می‌توانند روزه‌های خود را بگیرند و نمازشان را کامل بخوانند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از فارس، زائرانی که از روز گذشته وارد مکه مکرمه شدند زائرانی هستند که سفرشان ۱۶ روزه است، این زائران در مکه مکرمه قصد ۱۰ روزه می‌کنند و باید نمازشان را کامل بخوانند و با شروع ماه مبارک رمضان روزه‌هایشان را بگیرند.

همچنین از امروز زائرانی که وارد مدینه منوره می‌شوند سفرشان ۲۱ روزه است و در هر دو شهر مدینه و مکه می‌توانند روزه‌های خود را بگیرند و نمازشان را کامل بخوانند.

همه ساله با فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان کاروان‌هایی که برای عمره مفرده در این ایام به سرزمین وحی مشرف می‌شوند، با برنامه ریزی سازمان حج و زیارت و نظارت بعثه مقام معظم رهبری برای جلوگیری از اشکال در روزه عمره گزارانی که علاقه‌مند هستند در این سرزمین روزه داری را تجربه کنند با افزایش روزهای سفر از ۱۲ روز به ۱۶ و ۲۱ روز، این امکان را برای زائران بیت الله‌الحرام و مسجد نبوی فراهم می‌کنند.

تاکنون ۵۰۰ هزار زائر ایرانی به سرزمین وحی سفر کرده‌اند که حدود ۴۷۰ هزار نفر از این تعداد به کشورمان بازگشته‌اند و هم‌اکنون بیش از ۳۰هزار نفر عمره‌گزار ایرانی در عربستان حضور دارند.

ارسال نظر