|
|
کدخبر: ۳۳۴۰

جواد شمقدری گفت: مسئولیت سازمان سینمایی بسیار سخت بود و من این مسئولیت را به‌راحتی رها نکردم؛ باید کسی من را به زور از این مسئولیت برمی‌داشت.

به گزارشامیدبه نقل از برنا، جواد شمقدری رئیس سابق سازمان سینمایی در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان سینمایی گفت: دولت تدبیر و امید با برنامه گفت‌وگو با همه وارد کار شده است و در این شرایط متاسفانه آن‌ها که دشمن ملت‌های مظلوم هستند در دشمنی بسیار جدی هستند. شاهدیم در منطقه چه جنگی راه انداختند و شجاعانه از جنگ جدید یاد می‌کنند.

امروزه در جشنواره‌های جهانی با ضدیت جدی‌تری علیه فرهنگ و تمدن ایرانی شکل گرفته است. آن‌ها به راحتی فیلم‌های ما را نمی‌پذیرند و سعی می‌کنند تنها فیلم‌های ایرانیانی که تنها اسم ایران را به یدک می‌کشند را بپذیرند.

وی افزود: سینمای ایران در اوایل دهه چهارم حیات خود است و روزهای حساسی را می‌گذراند. سینمای ایران باید از فضای گلخانه‌ای خارج شده تا بتواند به رشد برسد. سینمای ایران در گذر از دوران بلوغ است و همان‌طور که می‌دانید دوران بلوغ از حساسیت خاصی برخوردار است و با دوران دیگر متفاوت است. این روزها شاهد هستیم با افسوس از دوره های ۶۰ و ۷۰ یاد می‌شود اما باید بدانید هیچ انسان فهیمی برگشت به کودکی را توصیه نمی‌کند.

شمقدری هم‌چنین گفت: چهار سال گذشته سینمای ایران دوران پرمخاطره را پشت سر گذاشت. همان‌طور که می‌دانید چندسالی است که سینمای ایران پوست تراکنده بود و باید از این مرحله عبور می‌کرد و این روزها سینما در شرایط سختی به سر می‌برد و این شرایط سخت نگذاشت ما به اهداف‌مان برسیم.

وی ادامه داد: با توجه به سوابقی که ایوبی در خارج از کشور داشته به طور قطع در این زمینه می‌تواند مانور بیشتری بدهد. سازمان سینمایی مسئولیت سختی است از همه همکاران به خصوص عزیزان سینمایی خواهشمندم کاری که با من کردند را با مدیران دیگر نکنند ایوبی آدم فرهنگی است اما به سینما خیلی وارد نیست. بنابراین باید هنرمندان تلاش کنند آن‌چه به نفع سینمای ایران است را به او ارائه دهند مسئولیت سازمان سینمایی مسئولیت بسیار سختی بود و من این مسئولیت را به راحتی رها نکردم باید کسی من را به زور از این مسئولیت بر می‌داشت که علی جنتی این لطف را به من کردند و این مسئولیت سخت را از دوش من برداشتند.

ارسال نظر