|
|
کدخبر: ۳۴۰۰

پیکر زنده یاد علی اصغر افضلی پیشکسوت دوبله که دیروز ظهر درگذشت، امروز در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

پیکر زنده یاد علی اصغر افضلی پیشکسوت دوبله، صبح امروز یازدهم شهریور ماه از مقابل خانه او تشییع شد. این مراسم با حضور جمعی از اهالی دوبله از جمله زهره شکوفنده، علیرضا باشکندی، مهوش افشاری، اسفندیار مهرتاش، منوچهر والی زاده، جواد پزشکیان، علیرضا شایگان، ناهید شهشهانی، ابراهیم شفیعی و تعدادی از چهره های هنری از جمله جلیل فرجاد، شهروز ملک آرایی، تورج نصر، سعید شیخ زاده و… برگزار شد. در ابتدای این مراسم ایرج رضایی یکی از پیشکسوتان عرصه دوبله گفت: من بیش از ۵۰ سال خاطره با زنده یاد افضلی داشتم که نمی توان تمام این خاطرات را در زمان اندکی برای دوستدارانش تعریف کرد اما تنها کاری که می توانم بکنم این است که بخشی از شخصیت اصلی این هنرمند را برای شما بازگو کنم.

وی با اشاره به اینکه چندی پیش علی اصغر افضلی در سوگ زنده یاد امیر هوشنگ در مراسم تشییع او صحبت کرد، ادامه داد: زنده یاد افضلی کلامی شیرین داشته و بسیار مهربان بود هرچند او از پیش ما رفته است اما نباید خاطرات او را فراموش کنیم، هرچند طی ۵۰ سال گذشته و در طول همکاری خود مدام با او قهر و آشتی می کردم اما افضلی یک هنرمند اهل وفا بوده و هیچ گاه او را از یاد نخواهیم برد. باید تلاش کنیم تا راه هنرمندانی مانند افضلی را ادامه دهیم، هرچند دیگر هنرمندی را مانند علی اصغر افضلی نمی شناسم.

در ادامه مراسم علی همت مونی وند با اشاره به اینکه امروز ستاره دیگری در آسمان دوبله ایران خاموش شد، گفت: در حرفه ای که در آن کار می کنیم بیشتر از آنکه در کنار خانواده خود باشیم در کنار دوستانمان هستیم، بنابراین همه ما مانند یک خانواده بوده و نباید خاطرات خوشی را که در کنار یکدیگر داشتیم، فراموش کنیم.

از دیگر هنرمندان حاضر در این مراسم می توان به اکبر منانی، علی منانی، غلامرضا صادقی، حمید منوچهری، شکوت حجت، پویام مقدم، مریم رادپور، امیر محمد صمصامی، نیما نخعی، سمیه رهنمون و کسری کیانی اشاره کرد.

پیکر علی اصغر افضلی صبح امروز در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد. مراسم بزرگداشت، زنده یاد علی اصغر افضلی پیشکسوت دوبله، پنجشنبه ۱۴ شهریور ماه ساعت ۱۷ در مسجود الرضا واقع در میدان نیلوفر برگزار می شود.

علی اصغر افضلی دوبله نقش های شاخصی چون فرانکو فرانکی، وودی آلن، بود ابوت، استن لورل را برعهده داشته است. او همچنین در دوبله سریال هایی چون " هزار دستان " و نقش وروجک در مجموعه " وروجک و آقای نجار " همکاری داشته است.

ارسال نظر