|
|
کدخبر: ۳۷۲۷

رئیس ستاد اقامه نماز با انتقاد از اندک بودن مسجد در تهران، گفت: تهران کمترین مسجد را دارد؛ در حالی که نباید همه چیزمان کامل باشد و به دین بی‌توجه باشیم.

به گزارشامیدبه نقل از برنا، حجت الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز با حضور در شورای شهر تهران با بیان اینکه وضع نماز ایران بسیار نامناسب است، گفت: هر چند تلاش‌هایی جهت توسعه نماز و مساجد نمازخانه‌ها شده اما کافی نیست.

وی در ادامه تاکید کرد: باید خادمان مساجد با انگیزه اذان و همیشه در مساجد باز باشد.

قرائتی با بیان اینکه باید در کوتاه ترین زمان برای نماز خواندن به مساجد برسیم، گفت: مساجدی که ساخته می شود باید آجری باشد و سیما و هویت مسجد داشته باشد. متاسفانه ما بعد از ۳۴ سال به فکر مسجد ساختن افتاده ایم این در حالی است که انقلاب ما در مساجد آغاز شد و کسانی که در جنگ جان خود را از دست دادند از مساجد به سنگرها رفتند نه از فرهنگسراها، مترو و پارک.

وی با اشاره به دیدار معاون شهردار استانبول از تهران گفت: وی از مسئولان شهری ما می پرسید که چند درصد از مردم تهران مسلمان هستند. این در حالی است که بیشتر شهروندان تهرانی مسلمان هستند و این تعجب به دلیل کمبود مساجد در شهر تهران بود.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در اجلاس سراسری نماز گفت: ایشان ۴ سال است که تاکید به دسترسی آسان و نیاز ضروری به مساجد دارند و ساخت مساجد را در اختیار همگان می دانند.

قرائتی در ابتدای سخنانش به شوخی خطاب به شیبانی گفت: آقای شیبانی که از ابتدای تاریخ بودند شاهد هستند از ابتدای انقلاب تاکنون چند مسجد ساخته یا چقدر در خصوص مساجد بحثشده است.

ارسال نظر