|
|
کدخبر: ۳۷۲۹

جهانگیر الماسی گفت: جوانان نسل ما تعریف شجاعانه و بی‌پروایی از ازدواج داشتند. نسل‌های ما ازدواج می‌کردند و به جبهه می‌رفتند، اما نسل امروز از آینده می‌ترسد.

به گزارشامیدبه نقل از برنا، ساده زیستى و عدم تقیّد به امور مادى و دوری از آداب و رسوم غیر ضرورى مهترین فاکتور ازدواج جوانان است. از دیگر دلایل مهم مشکلات ازدواج جوانان توجه افراطی به ویژگی‌های ظاهری، عدم برخوردار از مهارت‌های اجتماعی برای انجام مناسب مراحل مختلف ازدواج و هماهنگ نبودن معیارهای ازدواج با خانواده است. دراین‌باره با جهانگیر الماسی بازیگر سینما و تلویزیون به گفت‌وگو پرداختیم.

فکر می‌کنید چرا سن ازدواج در جامعه امروز بالا است؟
ازدواجی که برپایه تولید و مشارکت زوج‌ها‌ نباشد تداوم نمی‌یابد. جوانان نباید به جامه پرزدق و برق غبطه بخورند. نبود توجه به مادیات و تبلیغات در جامعه و دوری از ساده زیستی باعثسخت شدن شرایط ازدواج می‌شود.

تفاوت نسل شما با نسل امروز در چه چیزی است؟
جوانان نسل ما تعریف شجاعانه و بی‌پروایی از ازدواج داشتند. نسل‌های ما ازدواج می‌کردند و به جبهه می‌رفتند. اما نسل امروز از آینده می‌ترسد و با ‌نگرانی به ‌آینده خود، نگاه می‌کند آن‌ها حاضرند ازدواج کند اما نمی‌خواهند بعد بچه‌دار شوند.

مشکل ازدواج جوانان چگونه حل می‌شود؟
کاهش تولید و مصرف گرایی در جامعه، دلالی و باج‌گیری‌ها را در اقتصاد شیوع داده و اقتصاد را فلج کرده است. مشکل ازدواج جوانان ما زمانی حل می‌شود که تکلیف‌مان با اقتصاد روشن شود.

ارسال نظر