|
|
کدخبر: ۴۲۴

وزیر تعاون، ‌ کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تسهیلات بخش مسکن در اختیار تعاونی ها ۴۰ هزار میلیارد تومان است گفت: ۳۳ درصد ساخت مسکن شهری در قالب تعاونی ها است و تلاش می شود این میزان به ۵۰ درصد افزایش یابد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از فارس، اسدالله عباسی در مراسم آغاز به کار سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان افزود: ۲،۵ میلیون واحد مسکونی توسط تعاونی ها ساخته شده و ۱.۵ میلیون واحد دیگر نیز در حال احداثاست و ۳۳ درصد ساخت مسکن شهری در قالب تعاونی ها است و تلاش می شود این میزان به ۵۰ درصد افزایش یابد.

عباسی اضافه کرد: تسهیلات بخش مسکن در اختیار تعاونی ها ۴۰ هزار میلیارد تومان است و ورود دولت در حوزه مسکن باعثشد قیمت کاذب مسکن کنترل شود.

*سهم تعاونی ها برای ساخت مسکن از ۳۲ درصد به ۵۰ درصد می رسد

عباسی با بیان اینکه ۳۲ درصد ساخت و سازهای مسکن شهری در قالب تعاون انجام شده که امیدواریم این میزان به ۵۰ درصد برسد تاکید کرد: بر اساس اصل ۳۱ قانون اساسی که باید دولت برای مردم رفاه و مسکن فراهم کند باید متذکر شد که طی سال‌های اخیر شاهد تحقق مسکن مهر و مسکن روستایی در کشور بودیم.

وزیر تعاون، ‌ کار و رفاه اجتماعی افزود: در تولید وعرضه مسکن شاهد ارتقای کمی و کیفی و برنامه‌ریزی‌های شهری و روستایی هستیم بطوریکه در سال‌های اخیر بسیاری از سرمایه‌های پر سود وارد بخش مسکن شدند.

وی ادامه داد: بیشترین متقاضیان مسکن مهر در دهک‌های پایین جامعه هستند که حدود ۳۵ درصد از متقاضیان کم درآمد مسکن را شامل می‌شوند.

وزیر تعاون، ‌ کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ایران در حال حاضر صادرکتننده مصالح ساختمانی است و در حالی که در سال های گذشته وارد کننده این نوع محصولات بود گفت: ۱۵ درصد از متقاضیان مسکن مهر از جمله دهک‌های هشت تا ۱۰ جامعه هستند.

عباسی خاطر نشان کرد: به دلیل زلزله‌خیز بودن کشور باید مقاوم‌سازی ساختمان‌ها مورد توجه قرار گیرد و با معماری و فرهنگ ایرانی اسلامی نیز هماهنگ باشد.

وی با اشاره به این‌که ۷۰ فعالیت با صنعت مسکن در ارتباط هستند، گفت: این فعالیت‌ها می‌توانند اشتغال ایجاد کنند و با فن‌آوری‌ها و امکانات و تجهیزات موجب آسایش مردم شوند.

وزیر تعاون، ‌ کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: پیش از انقلاب ۶۷۶ تعاونی مسکن در کشور داشتیم که امروز تعداد این تعاونی‌ها به ۲۶ هزار رسیده است که ۷۷۰۰ تعاونی در قالب مسکن مهر فعالیت می‌کنند.

عباسی افزود: ‌ تاکنون دو میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکن توسط ۷۷۰۰ تعاونی تولید شده است.

وی گفت: ساخت مسکن مهر باعثشده که بسیاری از سودجویی‌ها در کشور کاهش یابد و کیفیت بیش از موارد دیگر دیده شود.

به گفته وی، نمایشگاه صنعت ساختمان فرصت مناسبی برای تبادل نظر و تجربه شرکت های مختلف در حوزه مسکن است.

ارسال نظر