|
|
کدخبر: ۴۶۴۰۳

۱۰ درصد از اعضا این سندیکا به دلیل مشکلات دچار ورشکسته شدندو بدون توجه وزارت نیرو صنعت برق با مشکلات جدی تری نیز مواجه خواهد شد.

به گزارشامیدبه نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد فارسی رییس هیات مدیره سندیکای صنعت برق در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر گرانی مواد اولیه و هزینه های مالی، دو مشکل عمده صنعت برق است، که در سالهای اخیر وضعیت نامناسبی برای پیمانکاران صنعت برق به وجود آورده است.

رییس هیات مدیره سندیکای صنعت برق اظهار کرد: نوسان نرخ ارز، مشکلات نقدینگی و به ویژه ثبت تضامین از دیگر مشکلات جدی صنعت برق است و اگر دولت به این مشکلات رسیدگی نکند، بسیاری از پیمانکاران صنعت برق قادر به ادامه حیات نخواهند بود.

وی افزود: ۱۰ درصد از اعضا این سندیکا به دلیل مشکلات موجود ورشکسته شدند، که این امرباقی اعضا را نیز تهدید می کندو بدون توجه وزارت نیرو صنعت برق با مشکلات جدی تری نیز مواجه خواهد شد.

**حبس ۱۰ هزار مگاوات انرژی برق

فارسی در خصوص حبس انرژی در نیرو گاههای کشور گفت: طی سال های گذشته در زیر ساخت های انتقال و توزیع نیروی برق سرمایه گذاری نشده و همین امر باعثحبس انرژی در برخی از نیروگاه های کشور شده است.

وی ادامه داد: حبس انرژی در نیروگاه ها ناشی از برنامه ریزی غلط متولیان است، چرا که همزمان با ساخت نیروگاه باید خطوط انتقال و پستهای برق هم افتتاح شود.

رئیس سندیکای صنعت برق تصریح کرد: بخشی از انرژی حبس شده مربوط به نیروگاه های برقابی است که به دلیل کمبود آب و عدم تکمیل خطوط انتقال، انرژی برق در آنها اتفاق می افتد.

وی با اشاره به حبس ۱۰ هزار مگاوات انرژی برق در نیروگاههای خوی، علی آباد کتول و سنندج گفت: صادرات برق و خدمات فنی و مهندسی، می تواند بخشی از مشکلات صنعت برق را کاهش دهد.

وی با تاکید بر این که رونق نسبی نمایشگاه امسال بدون پشتوانه و حمایت است، خاطرنشان کرد: امیدواریم تاوزارت نیرونگاه خود را به سندیکای صنعت برق تغییر دهد چرا که این سندیکا هنوز هم برای جان گرفتن امیدوار است.

ارسال نظر