|
|
کدخبر: ۵۶۲۲۳

در اولین روز معاملاتی آذرماه، شاخص فرابورس(آیفکس) با رشد ۲.۴۱ درصدی بر روی عدد ۸۴۸.۰۶ واحد ایستاد.

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم، در پایان معاملات امروز داد و ستد بیش از ۵۶۱.۲۹ میلیون اوراق بهادار به ارزش ۱۷۰۱.۵۷ میلیارد ریال در ۳۲ هزار و ۶۱۴ دفعه معامله ثبت شد و شاخصفرابورس۲۰ واحد معادل ۲.۴۱ درصد افزایش یافت و به ۸۴۸.۰۶ واحد رسید.

امروز و در آخرین روز از معامله حق تقدم استفاده نشده شرکت مجتمع سیمان غرب آسیا نیز، ۱۸۵.۵۴ میلیون حق تقدم به فروش رفت و این نماد در رتبه دوم حجم معاملات قرار گرفت.


بیشترین ارزش معاملات پس از سرمایه‌گذاری پارس‌آریان هم به ترتیب با بیش از ۷۷.۴۶، ۷۳.۱۸ و ۷۲.۶۲ میلیارد ریال توسط پالایش نفت تهران، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران کرمان و پتروشیمی جم ثبت شد.


در جریان معاملات امروز و با توجه به اینکه بیشتر نمادها سبزپوش بودند تکادو، رهشاد سپاهان، صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود و مهندسی ساختمان تاسیسات راه آهن با پنج درصد رشد از بیشترین افزایش قیمت برخوردار شدند و در آ‌ن‌سوی بازار و در میان نمادهای قرمزپوش، بیمه نوین با ۴.۹۶ و صنعتی مینو با ۴.۶۱ درصد افت، بیشترین کاهش قیمت را داشتند.


بر اساس این گزارش تسهیلات مسکن خرداد ۹۰ با ۴.۳۵ درصد رشد ۳۹۱ هزار و ۳۶۰ ریال قیمت خورد و اوراق تسهیلات مسکن آذر ۸۹ با ۵ درصد کاهش به قیمت ۳۵۳ هزار ۶۳۸ ریال رسید. در مبادلات اوراق با درآمد ثابت هم بیشترین حجم معاملات به ترتیب به خرید و فروش ۲۳۰ هزار و ۴۳۰ برگه مشارکت شیراز و ۴۵ هزار برگه مشارکت مجد تعلق داشت و در بازار ETF به ترتیب ۴۳۰ هزار و ۷۹۵ واحد و ۱۵۷ هزار و ۲۲۰ واحد از صندوق‌های قابل معامله سرمایه‌گذاری سپهر کاریزما و آرمان سپهر آیندگان معامله شد.
شایان ذکر است نماد معاملاتی شرکت سبحان دارو به منظور برگزاری مجمع عمومی فوق العاده و نماد معاملاتی شرکت گروه سرمایه‌گذاری میراثفرهنگی و گردشگری ایران به دلیل تعدیلات با اهمیت در اطلاعات دریافتی سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۹۳ متوقف شدند و نمادهای معاملاتی شرکت بیمه ما وشرکت صنایع پتروشیمی دهدشت پس از برگزاری مجمع عمومی با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف ۵۰ درصد به جریان معاملات بازگشتند.

ارسال نظر