|
|
کدخبر: ۵۶۲۲۶

دبیرکل کانون سراسری مرغ‌ تخم‌گذار ایران گفت: با هدف حذف واسطه‌ها و ثبات قیمت برای مصرف‌کننده این هفته قیمت روی تخم‌مرغ‌ها درج می‌شود.

به گزارشامیدبه نقل از فارس، سید‌‌فرزاد طلاکش با اعلام این خبر اظهار داشت: درج قیمت رویتخم‌مرغاین هفته به صورت آزمایشی و در مرغداری‌های بزرگ آغاز می‌شود.

دبیر کل کانون سراسری مرغ‌ تمخگذار ایران افزود: قیمت نیز در جلسه دوشنبه این هفته در کانون سراسری مرغ تخمگذار ایران برای درج روی تخم‌مرغ نهایی می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا قیمتی که شما تعیین می‌کنید، سازمان حمایت واکنش نشان نمی‌دهد، گفت: آنچه مسلم است، قیمت تعیین شده در جلسه روز دوشنبه بالاتر از قیمت مصوب نخواهد بود.

قیمت فعلی هر شانه تخم مرغ در بازار ۸۵۰۰ تومان و دانه‌ای ۳۰۰ تومان است.

طلاکش در پاسخ به اینکه قیمت برای تولید‌کننده چقدر خواهد بود، گفت: میانگین ۱۰ سال گذشته تفاوت نرخ تخم‌مرغ درب مرغ‌داری و مصرف‌کننده حدود ۲۳ درصد بوده است و این رقم را لحاظ می‌کنیم.

طلاکش گفت: هدف از اجرای طرح حذف واسطه‌ها و ثبات قیمت، برای مصرف‌کنندگان است و نیز می‌خواهیم قیمت را از حالت شانه‌ای به دانه‌ای تبدیل کنیم.

دبیر کل کانون سراسری مرغ‌ تمخگذار ایران تصریح کرد: قیمتی که این هفته تعیین می‌‌شود، حداقل برای چند ماه آینده ثبات خواهد داشت و در صورتی که قیمت تمام شده تغییر یابد، افزایش مجدد بیش از ۱۰ درصد نخواهد بود.

ارسال نظر